| memariuta a întrebat:

Pana la urma am convins-o pe mama sa imi ia catel. Vreau sa-mi iau un bichon. Dar nu stiu de care, sunt patru "feluri" (Bolognese, Frise, Havanese, Maltese). Este cineva care are bichon?
De care sa-mi iau?

Răspuns Câştigător
| VvladCobianu a răspuns:

Eu am Frise si e cel ma dragut din lume. Iti sugerez sa iti iei Frise!

11 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

De care vrei tu.

| andreeaaa1 a răspuns:

Eu nu am bichon dar imi place mai mult maltese dar si celelalte rase sunt frumoase.Acum depinde si de tine care iti place mai mult.
Succes in alegerea catelului!

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Ia-ti o javra ca lumea, nu Bichon straight face!
Baftawinking

| toteusunt a răspuns:

Eu am bichon maltese, pai ia-ti care-ti place happy

| ada_1591 a răspuns:

Imi poti spune cum ti-ai convins mama sa-ti iau catel? imi doresc si eu tatre mult si nu prea stiu cum sa fac...trimite un mesaj please!

| cristina10 a răspuns:

Am bichon Bolognese iti recomand as iei eu il am de 4 ani si nu sa imbolnavit deloc

| deniedaccess a răspuns:

Mie imi plac pe primul loc cei frise apoi cei maltese... dar cam toti sunt dragutihappy

| LittlEAngeL_2780 a răspuns:

Eu am bichon maltez;;) Care este alintatul familiei :D Are niste ochisori de te da gata :o3 http://i.picasion.com/pic29/f01f1a315fd509c14bef22f0ebfce032.gif

Cred ca toti care i'ai enumerat sunt f draguti [ olognese, Frise, Havanese, Maltese ] si seamana intre ei :P

| memariuta explică:

Nu am convins-o, daca ma crezi ea a vrut dar doar Bichon. Am o intrebare la fel ca a ta, poate te inspiri. Multumesc de raspunsuri.

| I0am0on0the0lost0highway a răspuns:

Eu am bichon Bolognese iti recomand sa iti iei acest tip de bichon pentru ca este una din rasele de bichon care nu se imbolnveste asa usor.Il am de aproape 3 ani si nu a avut nici o problema cu sanatatea.Am auzit ca celelalte rase de bichon pot orbi foarte usor. Sper ca te-am ajutat.happyApropo poti sa il vezi in imaginea de la profilul meu.

| cristinaa_7368 a răspuns:

Eu am bichon maltez. Te-as sfatui sa iti iei maltez pentru ca spre deosebire de alti caini nu ii cade asa mult paru...acum depinde si cat de mult il ingrijesti.