| Kristina092 a întrebat:

Bună TPU! Pisica mea este gestantă si cred ca mai are putin până fată. Mi e frica ca isi va manca puii sau alte chestii. Ce pot face in aceasta privinta? Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu isi maninca deloc puii, le da sa suga lapte îi spala îi ingrijeste, pisica este exact ca o mamă grijulie cu bebelusul ei il hraneste si il ingrijeste, pisicuțele sunt animale foarte destepte.

| Simpatic a răspuns:

Nu va manca puii!

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ii dai sa manance nu o sa faca asta. Foarte putine pisici isi mananca puii. Iar daca are ea ceva de la cap de ii vine sa faci asta oricum nu ai cum sa o opresti ca doar nu stai langa ea 24h pe zi

| ioana748 a răspuns:

Cu putin noroc esti acasa si o ajuti.
Am asistat cateva pisici la nastere si am vazut ca unii pui vin cu picioarele inainte, posibil daca nu ajutam sa iasa mai repede si nu taiam placenta ar fi murit.
Nu stiu ce faceam cu fiu miu.Ca mi punea in vedere, nu cumva sa moara vreunul.
Sa ne auzim cu bine,❤️

https://www.animalutze.com/de-ce-isi-mananca-pisicile-puii/

| Lidia09 a răspuns:

De ce să-și mănânce pui? Nu o hrănești sau ce? Pe tine mămica ta nu te-a mâncat, te-a crescut cu iubire, la fel o să facă și pisica cu motănașii ei. Dar dacă tot te îngrijorezi să nu-i mănânce cumva atunci hrănește-o bine și atunci o să fie destul de sătulă și plină ca să nu aibă loc și de eihee hee