| MuzzyCat a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog,caut de o gramada de timp pui de caine din rasa Spitz Japonez,dar nu gasesc, iar de la canise...m-am documentat si m-am lecuit. Va rog spuneti-mi de unde pot cumpara un puiut sanatos?

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Indiferent de la cine vei cumpara (sunt multe persoane ce vand aceasta rasa, pe OLX, Publi24),incearca sa te intelegi cu vanzatorul si sa va intalniti intr-un cabinet veterinar.Alege tu cabinetul in care ai incredere. Cere un consult,daca medicul va considera ca este necesar, va face catelului testul de parvoviroza, jigodie, giardia, dirofilarioza.Din punctul meu de vedere doar asa ar trebui cumparat un catel.Multi s-au imbogatit prin vanzarea de animalute, desigur vanzand animalute bolnave, fara vaccinuri sau deparazitari.Regret ca nu-ti pot recomanda un anume loc sau persoana de unde poti cumpara. Sper sa-ti fie de folos comentariu meu.

| ChrisAK47 a răspuns:

Te rog, adopta un caine! Macar ia-o in considerare!

Gandeste-te saracii caini, o sa fie eutanasiati daca nu o sa fie adoptatati! De ce ai cumpara un caine cand poti salva o viata inocenta dintr-un adapost?