| KATARAandAANG a întrebat:

Vreau să le fac cadou unor bărbați (rude de ale mele) care să fie legat de artă. Sunt pasionată de desenele grafice și aș vrea să le desen ceva de genul ăsta dar nu știu ce subiect să aleg. Nu știu ce pasiuni au, ce hobby-uri au cei cărora le voi dărui cadoul. Vroiam să aleg un subiect universal cum ar fi natura statică, peisajul etc. dar mi se pare că aceste subiecte sînt cam feminine. Nu știu ce să fac.Deci întrebarea mea este: Ce subiect poate fi reprezentat pe o pictură/desen dacă această pictură/desen va urma să fie dăruită unui bărbat cu vîrsta: 26-40 ani.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un tablou sa reprezinte Ziua judecatii, în care îngerii sa reprezinte martorii, si Domnul Hristos avocatul.
Al doilea tablou sa reprezinte Sfânta Cină, in care un înger să îl poftească pe om la masă.

| Maria_Tite_1999 a răspuns:

Poti sa desenezi un teren de fotbal cu jucatori daca le place fotbalul sau daca esti foarte buna la arta\desen poti sa ii desenezi pe ei. big grin