| crystiyna a întrebat:

vreau si eu un bulldog englezcrying....de preferabil cu pedigray dar nu neaparat. aveti idee cum intru in posesia unuia? cunoasteti pe cineva sau stiti niste site-uri? adica sunt foarte scumpii, as vrea pe la 5, 6,7 mil.(daca avetii idee intamplator)

Răspuns Câştigător
| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Buna! :)
http://www.publi24.ro/anunturi/animale/caini/bulldog-englez/
Sau:
http://www.olx.ro/q/bulldog/c-312
Sunt cam scumpi, dar merita.Bafta!

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cauta la crescatori ca gasesti si la preturi decente, chiar exemplare mai corecte decat cele cu pedigree.

| viotedy a răspuns:

Mda,ti-ai ales cam rau rasa, m-am uitat si eu acum si nu prea gasesti, am vazut numai bisnitari care vand, alta rasa nu-ti place?

| JulyStorm a răspuns:

In primul rand, e PEDIGREE!
In al doilea rand, cu 5-7 mil iti iei vreo javra corcita, in nici un caz un bulldog cu pedigree.
Asa ca... ori mai scoti inca pe atat din buzunar, ori te orientezi spre o rasa mai ieftina.
Si tine cont ca primele luni din viata unui puiut te vor costa inca 3-400 euro.

| crystiyna explică (pentru JulyStorm):

Vai... multumesc mult, asta era problema mea pedigree-ulwinking in fn, banuiesc ca ai dreptate ca trebuie sa scot bani calumea, ma gandeam ca poate gasesc pe cineva care da mai ieftin, cineva de la tara. eu stiuthinking imi doresc ft mult, mersi oricum.

| cainirasapura a răspuns:

Daca vrei un caine de rasa pura obligatoriu trebuie sa aiba pedigree.Restul sunt corcituri (3 in 1).O femela de bulldog nu poate fata decat prin cezariana pretul unui pui de bulldod este minim 500 euro. Daca nu iti permiti mai bine adopta de la un adapost un catel care are trasaturi de bulldog.