| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struck
As vrea si eu un bichon.Care este cel mai frumos dintre maltese, bolognese, frise etc?
Si cam cat costa unul?
Cat mai multe detalii, va multumesclove struck

Răspuns Câştigător
| VesnicRatacitore a răspuns:

Cand sunt pui toti sunt frumosi. dar cand cresc cei mai dragalasi sunt cei maltese (asa cred eu ) sunt foarte cuminti si iubitori si isi protejeaza stapanul. un pret, eu am gasit la 150 de euro. pe saaitul ...http://www.anunturi.biz/anunturi/bichon+maltez+donez. sper ca team ajutat. funda?

3 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Eu am avut bichon frise! Ce mi-a placut la aceata specie este ca se imbolnaveste rar, blanita se increteste putin, are pete cafenii deschis pe urechi sau codita, are un comportament hazliu si este mereu jucaus. Cel maltez are parul drept, capul mai rotund si picioarele mai scurte. In curand imi voi lua un altul, de data asta poate maltez, nu stiu inca. Astfel de exemplare ajung si la suma de 300 -350 euro. Sunt scumpi deoarece nu le cade parul si sunt hipoalergenici. Dar ii poti gasi si la 150 euro, chiar 100, insa la aceasta suma unii nu au pedigree, nu au fost ingrijiti cum trebuie etc. Daca iti cumperi un bichon iti garantez ca viata ti se va schimba radical!
In speranta ca ti-am putut fi de folos iti urez o zi placuta!

| sissik a răspuns:

Bolognese de la crescator http://bichon.webgarden.ro/