| Hellboy96 a întrebat:

am o problema cu un catel.
El nu face prea multe, nu se joaca, se baga sub pat, in coltul camerei.
Ce are?
E lasat si mult singur, cam 7 ore pe zi

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il scoti afara sa te joci cu el cat mai mult. 7 ore mi se pare mult, sa stea un caine in casa. Eu unul nici nu mi-as mai fi luat caine, sa il pedepsesc in halul asta, sa stea cainele in casa 7 ore si sa nu iasa sa faca si el pipi si caca.
Incearca sa il scoti mai des, si sa ii dai de mancare la ore fixe, sa calculezi, sa nu ii dai dimineata prea mult, si sa se tina saracu sa nu isi poata face nevoile.

| ShadowLoleris a răspuns:

Animalele nu au chef de nimic când cel mai probabil sunt bolnavi. El mănâncă și bea normal?