| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Care este profitul care il poti lua dupa cresterea cailor? Adica la ce activitate "supui " caii pentru un profit? De exemplu vacile le poti tine pentru lapte, caii pentru ce ii ti ca sa faci profit? Cum se pot expluata caii?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

1. Cai de curse. 2. Cresti cai de munca pentru vanzare. 3. Nu ai cum sa bagi masina si te plimbi cu cabrioleta, sau cari recolta utilizand cai. Salut.

| KinderBeeeib a răspuns:

Ai putea sa iti faci o herghelie. Poti oferi cursuri de echitatie sau sa vina diverse familii sa viziteze aceasta herghelie, sa faca poze si asa mai departe.Ai avea nevoie de cateva renovari si tarcuri mai spatioase si probabil vreo 2 instructori de echitatie.Sunt o multime de persoane iubitoare de cai care ar fi dispusi sa plateasca. Daca iei si cativa ponei cu siguranta vei face treaba buna.Succes!

| UltraLex a răspuns:

Pai cel mai mare profit de pe urma lor il poti obtine din echitatie dar trebuie sa ai cai de rasa pura sa poti scoate bani frumosi nu ori ce martoaga si in functie de rasa si puritate se pune si problema pretului de exemplu un exemplar din rasa shire poate depasi pretul unui lamborghini mai este si rasa gypsy vanner care iar este foarte apreciata de iubitorii de cai mai mult pentru aspect decat pentru calarie deci daca vrei sa faci bani din asa ceva trebuie sa ai,, material'' bun

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Poți sa faci profit de pe urma cailor din cursuri de echitație, trebuie sa ai un anumit spatiu si sa ai pe cineva care se pricepe sa ofere aceste lecții si mai poti face profit cu ajutorul cailor in agricultura, dar in ziua de azi exista masini. Funda?