| Hexwell a întrebat:

Doresc seriozitate in raspunsul urmatoarei intrebari:

De curand am prins sub perdea la mine acasa(stau la casa) o Codobatura galbenă(Motacilla flava) si am aflat de pe internet ca ar fi femela,este un pui mic cu galben pe burta, coada lunga, talie subtirica, in jurul a 10 cm cu tot cu coada, pete albe p cap si dungi albe pe spatele cenusiu, cum este si capul.As dori sa stiu cu ce sa o hranesc in captivitate si ce cusca ar fi bna(luminoasa, lata etc.)

Din cate am inteles, traieste la campie si in spatiile agricole si se hraneste cu insecte in libertate...nu stiu in captivitate

?
Scuzati categoria, dar nu primeam raspuns...sad

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cum ar fi sa stai u in cusca?! nu prea ok nu? da-i pace sa zboare, sau ingrijeste-o pana poate zbura si da-i drumul! nu tine animalele unde nu li locul!

| Hieer a răspuns:

Las-o sa plece. Nu o tine tu in cusca.

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

E iarna, nu are rost sa o lași sa plece. Ea se hraneste cu insecte si fructe. Cumpara-i mâncare pentru papagali( seminte) si încearcă acei viermisori uscati pentru pentru pestii din acvariu. Duet la ceva pet shop!