| eunuvaspun a întrebat:

Cam cat timp poti face un papagal ninfa sa te placa

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Trebuie sa se acomodeze cu tine,cu familia cu casa,poti baga mana la el in colivie pentru a se obisnui cu mana ta repeta cateva zile pana cand nu mai tresare(pana nu se mai sperie)nu duce mana la el direct ca s-ar putea sa te alegi cu o ciupitura serioasa,vorbeste cu el,pune-i colivia undeva unde e mai multa actiune ca sa nu se simta singur, sa nu faci miscari bruste si sa nu tipi, succes!

3 răspunsuri:
| zxcxzxc a răspuns:

Daca l-ai cumparat de mic, acomodarea animalului se face mai rapida cu noii stapani! incearca sa nu il stresezi sau sa fie pre mare zgomot in casa! eu sunt la medicina dar la pasari nu am ajunslaughing

| DanuTzCarbon a răspuns:

In cat timp... cu greu poti spune exact. Ca sa o faci cat mai repede stai cu el intr-un locmai restrans ca in caz ca vrea sa zboare sa nu aiba unde sa se duca. Eu fac asta dupa perdea la geam cu un perus.

S-au atasat repede. Incearca sa-i pui pe umeri si sa te uiti in ochii lui sau chiar sa te distrezi pune-i pe caplaughing dar sa nu te cace (am patit-o tongue).

Pe scurt: petrece cat mai mult timp cu el, tine langa tine. Daca vrei sa-l iei pe deget si nu vrea nu-l obliga.

Banuiesc ca stii ca rezultatele nu o sa apara instant deci sa nu spui la 2-3 zile ca gata nu functioneaza ma dau batut.

Bafta!

| Pufi1999 a răspuns:

Nimfa mea s-a obisnuit cu noi din prima zi!
O tinem singura in camera (afara din colivie)
Ii place sa se ia de cerceii nostri.
Cand e nervoasa incearca sa ne ciupeasca si sasaie.
Numele ei e mimi, dar ii spunem de obicei Mimisor, Mimocka, Brintzesa si mai nou placa de par (pentru ca prinde parul oamenilor in cioc si daca vrei sa ii scoti parul; din cioc trage de elca o placa de par).
Sper ca m-ai inteles, dar mi-e cam rau si nu prea sunt lociga.