| Mircea_teodor a întrebat:

Cam cate pisici e acceptabil sa tii intr-un apartament de 3 camere?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

La bloc n-as tine niciodata animale.Stiu cat de mult isi doresc sa umble, sa se joace in aer liber.Cred ca asta e cea mai mare pedeapsa pentru ele.Sa le tii inchise intr-un apartament.

9 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Parul de animal este daunator sanatatii.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Zero

mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, pai puteti tine cte doriti numai canu este recomandat sa tineti asa ceva in casa mai ales la bloc, la casa pe pamant mai merge dar la bloc!

| kh1ss a răspuns:

De preferat... niciuna ...nu este sanatos... mai ales ca locuiesti intr-un apartament... chinui si pisica ...iti faci si tie rau

| cornelia_7230 a răspuns:

Din punct de vedere legal, conform Ord. 31/31.03.2008, cap. I, art. 4, numarul animalutelor nu este restrictionat. Totul e sa le oferi dragoste, conditii bune de existenta si asistenta medicala, asa cum a spus si Dana. Eu am copii care, acum, au plecat de acasa la scoli si mai departe. Asa ca am acesti copii cu codita si blanita, fiecare cu caracterul ei, cu nevoile ei si care, imi ofera multa, multa dragoste, caldura sufleteasca si, te asigur, fac parte din familie.
Ar trebui sa invatam sa fim mai buni si sa daruim mai multa iubire si sufletelelor care exista peste tot pe strazi si asta nu din vina lor. Ar trebui sa privim macar un moment cu atentie in ochii unui catel sau unei pisici. E atita nevoie de dragoste si de protectie, chiar daca vrea, uneori, sa pozeze in mindru si dur. Daruiti-le dragoste si veti primi mai multa.

| ada a răspuns:

Dupa mine, nu e indicat sa tii nici una la bloc.Parul lor te-ar putea imbolnavi, chiar daca tii o curatenie exemplara.Cunosc un caz in care celui ce avea pisici in casa i-a fost descoperit par de pisica pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic cam 3

| dana_7742 a răspuns:

ASA ESTE MIRCEA, SANT DE ACORD CU RASPUNSURILE DATE PANA ACUM, PENTRU CA "DA" ACESTA ESTE ADEVARUL INSA EU IL ACCEPT DOAR PARTIAL.ESTE UN SENTIMENT APARTE SA AI ACEL SUFLETEL MIC LANGA TINE, CARE LA UN MOMENT AJUNGE SA TE CUNOASCA MAI BINE DECAT CEI APROPIATI SI SA TE IUBEASCA.ASTEAPTA DE LA TINE RESPONSABILITATE, SI EFORT, ANSA TE ASIGUR,{asta incazul in care iti sunt dragi animalele si simti mila pentru ele atunci cand sunt in situatii deplorabile }CA ITI MULTUMESTE ACEA FIINTA MICA CU JOCUL EI CU GINGASIA SI AFECTIUNEA EI PENTRU TOT EFORTUL TAU.ASTAZI EXISTA MULTE LUCRURI LA DISPOZITTIA NOASTRA CA SA SE POATA CONVIETUI BINE CU UN ANIMALUT CHIAR SI IN CONDITII DE BLOC.{se stie ca o pisica trebuie deparazitata o data la 3 luni prin administrarea unei pastilute, o data pe an trebuie facut un vaccin, baie o data pe saptamana, hrana corespunzatoare, si un locusor si o litiera.}APOI MAI AVEM IN VEDERE SI FAPTUL CA IN CE PRIVESTE IGIENA NOASTRA A CAMINULUI NOSTRU AVEM { CEVA } MAI MULTA GRIJA, PRIN FAPTUL CA VA TREBUI DACA NU ZILNIC ATUNCI LA DOUA ZILE SA DAM CU ASPIRATORUL IN CASA.EU... NU VREAU SA MA DESPART SI SA MA LIPSESC DE ACEST SENTIMENT IN CARE PISICA MEA MA ASTEAPTA SA MA INTORC ACASA, MA INTAMPINA CU DRAG, IMI CERE DE MANCARE, SE JOACA CU NOI CU TOATA FAMILIA VINE LA NOI SI NE AMINTESTE MEREU CA EA EXISTA SI DE MULTE ORI UITI DE GANDURI INTUNECATE SI DE TRISTETE .DA...IMI ESTE DRAGA MIE SI COPILULUI MEU DEOPOTRIVA SI INTREGII FAMILII. iata aceasta este conceptia mea si spun da, da se poate convietui cu un animalut in casa DACA II SATISFACI ACESTE CONDITII.si desigur daca apare o problema te duci cu ea la medic asa cum te duci cu un copilas. {te rog insa sa te hotarasti sa iei o pisica doar daca le iubesti } succes...

| sincclaire a răspuns:

Nici una. O pisica, ca si orice animal de casa are nevoie de spatiul pe care il ofera o curte.