| Șttefania a întrebat:

Cand adopti un caine, platesti?
Cat?
Funda

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Eu m-am interesat, cel putin in cj stiu ca se plateste o suma (zic ei simbolica) de 50 lei, acolo la centrul de adoptii caini fara stapan

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, cand adopti, nu platesti nimic. Este o adoptie, nu vanzare/cumparare.
@marinu stiui, in concluzie, daca vei adopta un caine de la un adapost de animale, nu va trebui sa platesti. Succes! Numai bine!

| Șttefania explică:

Sa adopti la centre de animale desigur

| irinuca a răspuns:

Nu se percepe o suma de bani, dar poti dona daca doresti.
De obicei cainii oferiti spre adoptie sunt deparazitati, vaccinati si, daca sunt destul de mari, sterilizati/castrati. Nu platesti pentru nimic happy

| alessia5158 a răspuns:

Cand platesti nu se mai numeste adoptie --- se numeste cumparare! Pentru a adopta nu se plateste!

| fryekid a răspuns:

Desigur ca nu!

| oanna14 a răspuns:

Daca e pui stiam ca tr sa se plateasca o suma mica intre 1 leu si 20 ron pentru ai merge bine catelului. iar daca este adult la fel. cunosc o fata care a luat un catel si nu a platit iar peste 1 saptamana i-a murit! apoi si-a a luat altut a platit 10 ron iar catelul este foarte sanatos. Fundita/?

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu platesti, doar semnezi un contract ( sau parintii tai daca esti minor/a)

| [SS]-Draven- a răspuns:

Cand il adopti de unde? daca il iei de la cineva, depinde, de obicei il dau pe gratis... dar nu cred ca trebuie sa platesti ca doar e adoptie.

| DenisaMetal a răspuns:

Depinde de rasa si la veterinar iti va luat o suma in jur de 100 lei vaccin si carnet de sanatate pentru a avea un prieten adevarat pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Adapostul din cluj platesti 40 de ron iar pe adoptiicaini e gratis nu conteaza ce rasa lool doar este donatie!

| alexandramaria_3425 a răspuns:

Nu, nu platesti din cate stiu eu.