| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e cel mai popular hobby din Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chatul si barfa.pe oricine auzi chatuieste si deasemeni barfeste. din pacate acestea 2 sunt pe primul loc.asta e parera mea.cam asta vad in jurul meu

20 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Datul cu parerea.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu voi ce spuneti, dar eu sunt inconjurata pe mari pescari - deci este normal sa cred ca cel mai mare hobby, mai nou este pescuitul happy
De obicei hobby-ul asta relaxeaza...
Batranii in parc joaca table de zici ca din asta se decide soarta mondiala.
Iar la fotbal cred ca suntem la fel de specialisti ca si la politica. Oricum fiecare barbat - daca ar fi in teren (sau la conducere) ar gauri poarta sau macaroana, ar dribla totul... si i-ar spulbera pe adersarii echipei adverse.
Gradinaritul este o pasiune comuna atat a doamnelor cat si a multor domni. Shopiingul face cariera si se spune ca relaxeaza... necazul ca dupa ce cheltuiesti o gramada de bani... iti dai seama ca mai bine te relaxai cu o carte in mana.
Barfa este cel mai nociv hobby...
Alege ce-ti face cu ochiul, ca eu nu pot decide
A... si sa nu uit - pentru noi, cei de aici, TPU - este un hobby

Anna
| Anna a răspuns:

Mami, pe cel al barbatilor il incadrez la vicii.Pentru barbati-fotbalul si pentru fete shoppingul, gatitultongue

eileen
| eileen a răspuns:

Romanul are o parere despre orice, fie ca e cine stie ce ecuatie sau ultimul oscior din organism. De asemenea, romanul isi face un hobby din comentatul politicii si se stie clar ca cei din patura joasa stiu mai bine ce sa faca in Guvern, daca ar ajunge acolo. Pe urma, nimeni nu ii intrece pe romani in strigate in fata TV-ului cand Banel da un (auto)gol si toti sunt arbitrii, la o adica. Pe urma, un mare hobby adoptat de mai toti romanii care se respecta este bautura, ca deh, anul trecut am avut cultura mare de prune si struguri.

| maryana5 a răspuns:

Stau pe TPU yawn

ma gandesc sa ma las yawn

a? ce zici? confused

ca e tare hobbiul? confused

baih nu stiu frate...sa ma las? sa nu ma las? ca de la un timp stau prea mult si vorbesc singura straight face

| mami a răspuns:

Barbatzilor le place sa traga clopotele cu paharele, dar mai nou si multor femei, asta este un hobby negativ iar unul pozitiv este gatitul si procuratul de cit mai multe plante ornamentale si flori

| mami a răspuns:

Anna multumesc,
"Alcoolul nu este sinonim cu viciul cum nici automobilul nu este sinonim cu accidentele rutiere si nici mancarea cu obezitatea" de Raluca Fehrer

| mami a răspuns:

Prelucrarea lemnului -cioplitul -de figurine, de cruci (cimitirul vesel din Sapintza) confectzionatul de instrumente muzicale, etc.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Frecatul mentei si/sau taiatul frunzei la caini.

| simona24 a răspuns:

... goana dupa bani...

| murik a răspuns:

"privitul in curtea altuia" si evident exprimarea parerilor despre = barfa
Datorita acestui hobby suntem, ca si tara, "murdara, plina de criminali si tigani, puturosi etc" desi, daca fiecare ne-am vedea de viata si familiile noastre, am fi mai frumosi si am face din tara asta una cu adevarat moderna in care sa ne fie drag sa traim, sa ne crestem copii si sa primim turisti.

| RamonaMn a răspuns:

La momentul de fata Parkur.

| alina si florin a răspuns:

Aruncatul cu privirea laughing)

| Paula a răspuns:

Mancat'u si baut'u big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tablele, jucatul la table. si ar mai fi snobismul dar nu intra in categoria hobby, cu toate ca ar putea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Shoppingul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiinta!

| bunica a răspuns:

LENEA

| mihaela_5361 a răspuns:

Tabloidizarea!

| mioara_1431 a răspuns:

Fotbalul