| puddy a întrebat:

Care din urmatoarele rase de caini ati alege-o? : Bichon, Pechinez, Si-tzu

13 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Toata lumea zice bichon si asa zic si eu. Am si motive:
- este frumos
- este cuminte
-nu ii cade parul
-este hiperalergic
Si Si-tzu este frumos la fel si Pechenez-ul
Majoritatea oamenilor care au caine, acesta este Pechinez.
Citeste pe Google ce temperament are fiecare si alege-l pe care ti se potriveste. Nu este vorba doar de frumusete si sa imi zici si mie ce ai ales big grin.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu as alege un pichinez, pentru ca sunt foarte jucausi si isteti.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Bichon

| LoveSelena a răspuns:

Bichon fiindca este foarte jucaus si foarte destept.Am si eu un bichon si e foarte istet si nu ii cade mult par si este si cuminte

| paul21 a răspuns:

As alege bichon. E usor de dresat, e istet si jucaus. Singurul dezavantaj e ca trebuie ingrijit mai des, ii trebuie curatata blana. Eu am pechinez, dar si pechinezul este un caine inteligent, jucaus si afectiv. E cam incapatanat totusi atunci cand vrei sa il dresezi. Trebuie dresat de mic.

| Pufoshenia a răspuns:

Bishon e cea mai dulce rasa de caine:X:X sunt pufosi foarte prietonosi nu cresc mari.Pe langa un bishon poate sta si cineva care are alergie la cani

| HellYeahChristine a răspuns:

Si-tzu

| AidaAmaranta a răspuns:

Eu am Si-tzu. decii...Shi-tzu,normal:X

| BubuuLinna a răspuns:

Bichonn e ce3l mai dragut love struck nu creste mare si e de casa :*:*

e cel mai frum caine love struck :*

| aNoNiM_3767 a răspuns:

Ei bine ar trebui sa alegi dintre bichon si si tzu pentru ca la pechinez poti fii foarte repede inselata in privinta cu pedigriulsad dar cea mai frumoasa rasa dintre bichon si si tzu este bichon pentru ca shitzu l.am vazut in realitate si are fata un pic turtita.
si app daca iti iei un caine cu multa blana sa stii ca trebuie sa ai grija mare de el de ex ca trebuie periati cel putin 1 pe zi spalati in fiecare sap. sau sa le tai unghiile...si totusi raspunsul meu final este bichonbig grin dar totusi sa cauti pe google de shar peibig grin

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Pechinez. love struck

| MamasitaJj a răspuns:

Buna,eu una as alege un Bichon Malteze este foarte dragalas.

| diiiiiiia a răspuns:

EU am bichon puppy dog eyes
si e asa de dragu love struck