| LuvU4Ever a întrebat:

Ce ati alege din urmatoarele rase de caini : Bichon sau Chihuahua? Argumentati raspunsul. Vreau sa imi cumpar un catel, si sunt nehotarata in priviinta rasei catelului. Eu stau la casa, am o curte mare, dar daca e o rasa de catel micuta, precum chihuahua, evident ca l-as tine in casa, si bichon-ul la fel. dar chiar nu stiu ce rasa sa fie. Dau funda, la cel mai complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Prima varianta ..de ce? pentru ca este foarte simpatic, dulce si as sta toata ziua sa ma joc cu el. sunt mici, usor de dresat, foarte inteligenti, retin cu usurinta comenzile care li se da, un catel ce leaga cu usurina ''prietenii'' cu adultii si copii, catel atent, cu instincte de caine de paza, jucaus si este un catel longeviv si rezistent :*

alege bichon! te-am pupat si o zi buna iti doresc!:*

| LuvU4Ever explică (pentru BubuLina999):

Multumesc! Un raspuns foarte bun. Si pana la urma, da. O sa aleg un bichon. :* O zi buna si tie! :*

| BubuLina999 a răspuns (pentru LuvU4Ever):

Multumesc:* sa te bucuri de viitorul tau catel. tare mi-as dori sa am si eu unul..sa ai grija de el si tu de tine!:*

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as alege bichon, e mai dragut la infatisare si mai ascultator

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bichon, fără discuții. Am o colegă de serviciu și a venit cu "ea" și m-a lăsat fără cuvinte câtă frumusețe radia și jucăușă, prietenoasă.
Pa, pa.

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns:

Eu zic Bichon e super dragalas si frumos si am si eu unul.

| Alinw1 a răspuns:

Ce caută întrebarea asta la rubrica de filme?

| LuvU4Ever explică (pentru Alinw1):

S-a produs o eroare happy. Vroiam sa pun o intrebare despre un film, si m-am razgandit, scuze. Am uitat sa re-aleg categoria

| nutzic a răspuns:

Chihuahua, fratele meu are unu din asta si e foarte frumusel intelegator, ma rog, eu pe asta las alege.

| cristina709 a răspuns:

Pai eu zic sa iti ei un Bichon dar sa fie rasa pura.

Bichon Rasa Pura = ramane mic
Bichon simplu = creste, se face mare