| cycy a întrebat:

CAre este chinta e la cinciar la as?

dau fundita!big grin

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Chinta ''sparta'' poate avea si un 5 in earolling on the floor

| IMC90 a răspuns:

Domnule Ceausescu, iar promiteti cincinalu' in 4 ani jumate'? laughing

Planurile cincinale (în limba rusă пятилетка) au fost o serie de acțiuni ce planificare economică centralizată la nivel național concepute pentru a duce la dezvoltarea rapidă a economiei Uniunii Sovietice. Planurile au fost create de Gosplan pe bazele liniilor directoare generale stabilite de partidul comunist pentru dezvoltarea economică. Îndeplinirea planului cincinal devenise cuvântul de ordine a birocrației sovietice.

Chinta inseamna sa ai cinci carti in mana care sa creasca progresiv.
Chinta mare: 10, Juvete, Riga, Popa, As.

| cycy explică:

Are pe mata spartarolling on the floor

| Marian_Benea_Daryus_1995 a răspuns:

5 4 3 2 AS (SI eu aveam probleme nu le prea stiam