| Syaaa a întrebat:

Care este diferenta dintre Bulldog, Amstaff si Pit Bull? straight face

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Bulldogul a stat la baza crearii celorlalte 2 rase. prin selectie si ameliorare genetica s-a facut din bulldog(rasa englezeasca), pitbulul, care apoi a stat la baza amstaf. Cum Doberman e la baza Rottwailer, cum Barzoiul (ogar rusesc) a stat la baza formarii Collie (Leasie). Iar ca talie Bulldogul e cel mai mic, apoi Pitbul, iar Amstaf e cel mai inalt.

4 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Vroiam sa zic ca si carpediem e exact cum spune el, merita funda!

| αntoniα a răspuns:

Fiecare rasa are caracteristicile sale separate, adica sunt diferiti.
1.Nu arata exact la fel[sunt destul de asemanatori dupa parerea mea]
2.Au un temperament diferit[caracteristic rasei[
3.Au o inaltime diferita:Bulldog,Amstaff, Pitbull
Sper ca te'am ajutat putintelbig grin
Acestea sunt doar parerile mele, daca cineva are ceva de comentat nu are decat.Nu sunt foarte informata despre cani de acest gen.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Diferenta dintre ei este ca sunt diferiti unul de celalalt. Pentru imagini te sfaturiesc sa folosesti www.google.ro :) Revelion fericit!