| JockerStoica a întrebat:

Salut vreau sa imi raspundeti care caine ar castiga la lupta dintre rasele pe care o sa le enumar cine imi raspunde corect la toate are funda promit. (intrebare de curiozitate) Amstaff vs pitbull, Amstaff vs CaneCorso, Amstaff vs caucazian, amstaff vs dog argentinian, amstaff vs bulldog, amstaff vs Kangal, amstaff vs doberman, amstaff vs rottweiler, amstaff vs husky, amstaff vs tosain, amstaff vs boerboel, amstaff vs golden retriever, amstaff vs presa canario, amstaff vs mastiff napoletan, amstaff vs boxer, amstaff vs bull mastiff, Amstaff vs BullTerrier. Promit FUNDA la cine imi zice la toate rasele cine ar castiga lupta. FUNDA!

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Sunt niste prostii comparatiile tale.
Totul tine de dresaj, de cum a fost crescut cainele, de cat de agresiv este...nu de RASA.

| SarcasticLady a răspuns:

Iti zic eu cine are castiga : Protectia Animalelor!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amstaff vs pitbull( e cam aceiasi rasa,dar pitbullul a fost folosit in lupte,deci pitbull),cane corso,caucazian,amstaff,amstaff,kangal,amstaff,rottweiller,amstaff,tosa inu,boerboel,amstaff,presa canario,mastiff napoletan, amstaff, bull mastiff, bullterrier, bullterrier.Foarte multi zic, da pitbullul e cel mai rau, nu e chiar asa,

Desigur asta e doar parerea mea, depinde maxim antrenamentul cainilor exemplu om care nu stie nimic despre caini,, KINGPDA :
In irarhie pitbulul bate orice, dupa care este urmat de amstaff, un pitbul iti omoara in 2-3 minute si un caine de 100kg si inalt de 80 cm, la fel si amstafful, are o inaltime de 48 cm si 30 kg si omoara cu usurinta un caine de talie mare''. Frate un cane corso sau un mastiff napoletan sunt caini care sunt adevarat periculosi, voi cititi pe net ca pitbullul e rau si gata pitbull bate tot.Nu e chiar asa rasele solide, masive sunt mai puternice.Stiu asta, nu ca am participat la nu stiu ce lupte de caini, da am vazut ce poate face un rottweiller unui pitbull.
Sper sa nu-ti treaca prin gand sa faci lupte de caini, mi se pare o porcarie.

| 2AN7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sti ca am citit ca Amstaff era mai folosit ca pitbullul, deci s-ar putea sa fie ori egal, ori Amstaff. ori prea bun sa fie pitbullul. din ce mai ma informez si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 2AN7):

Amstaff si Pitbull au fost aceiasi rasa.
Care s-a impartit in doua ramuri :amstafful din care a fost eliminata agresivitatea prin selectie stricta.
Si Pitbullul care a continuat si continua si in zilele noastre sa fie folosit in lupte de caini.

| Alexandru79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos raspuns, dar din pacate la noi nu prea mai vezi pitbull pur ( cam toti astia care sa lauda ca au pit au de fapt mixuri de diverse rase )
In ceea ce priveste rott vs pitbull e vorba si de antrenamentul cainelui. In mod normal in fata unui pit antrenat pentru asa ceva nu prea ii rezista multe rase.
Am vazut ciobanesc caucazian care s-a ales cu piciorul rupt in urma unei,, lupte" cu un pitt, asta din cauza orgoliului prostesc al stapinului.

| Lykan a răspuns:

Amstaff pare o rasa destul de periculoasa asa ca il aleg pe amstaff

| Flynn2001 a răspuns:

Nu imi plac luptele canine. Cred ca ammstaful ar castiga. Tu esti de acord cu astfel de lupte?

| HεεЌεЯε a răspuns:

Aste sunt niste lupte pe care eu nu le pot suporta... nu-mi plac..sunt prea barbare

| JockerStoica explică:

Am pus intrebarea de curiozitate...

| DragosRottweiler98 a răspuns (pentru JockerStoica):

Aici pitbull ar castiga

| KINGPDA a răspuns:

In irarhie pitbulul bate orice, dupa care este urmat de amstaff, un pitbul iti omoara in 2-3 minute si un caine de 100kg si inalt de 80 cm, la fel si amstafful, are o inaltime de 48 cm si 30 kg si omoara cu usurinta un caine de talie mare

| JimyPOP a răspuns:

1.Pitbull 2.CaneCorso 3.Caucazian 4.dogargentino 5. buldog 6. Kangal 7.doberman 8.Rottweiler 9.amstaff 10.Tosa Inu 11.Boerboel 12. amstaff 13.Presa Canario 15.Mastif Napoletan 16.Amstaff 17. Bulmastiff 18. BullTerier .......in concluzie Amstaff este o rasa destul de slaba (nu este chiar ca si pitbullul desi arata) ai pus niste rase cu care amstafful nu ar avea sanse.