| Heraldik a întrebat:

Care este mai greu de intretinut, o iguana (nu mare) sau un cameleon?

Răspuns Câştigător
| vladutik a răspuns:

O iguana costa vreo 30 euro un cameleon cam50 euro cameleonului nu-i trebuie spatiu mult un acvariu de 100l ii este de ajuns la o iguana ii trebuie spatiu foarte mult lumina multa deci eu as opta pentru un cameleon plus ca este foarte amuzant cand isi schimba culorile

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Amundoua sunt dificil crezi ca daca iguanele sunt populare in magazine asta nu inseamna ca-i asa usor.Dar fata de un cameleon car e mult mai mofturos. iguana e mai bine si pentru faptul ca o hranesti cu salata pe cand cameleon cu insecte. Si nu uita un loc spatios sa si hrana si dai atentie.

| ally123sims a răspuns:

O iguana costa vreo 30 euro un cameleon cam50 euro cameleonului nu-i trebuie spatiu mult un acvariu de 100l ii este de ajuns la o iguana ii trebuie spatiu foarte mult lumina multa deci eu as opta pentru un cameleon plus ca este foarte amuzant cand isi schimba culorile