| qwaszx a întrebat:

Care hrana pentru caini(uscata- granule, sau nu stiu.) este cea mai buna? Ca as vrea sa-i dau ceva mai bun. big grin

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Royal Canin!

| tee a răspuns:

Probabil ca cea mai scumpa e si cea mai buna. Asa cum a spus si corinatone alterneaza-i mancarea gatita cu cea uscata. Noi ii mai dam din cand in cand si mancare umeda la conserva.
Ai grija cum il inveti asa o sa-l ai. Al nostru mananca orice. Cu carne sau fara. II place foarte mult ciorba cu paine. Daca are si carne e si mai buna, dar nu refuza nimic.
PEdigree, Purina sunt bune. Eu zic totusi sa incerci mai multe, caci asa cum suntem noi, oamenii, mofturosi la unele mancaruri asa sunt si ei.
Sa nu crezi ca daca ii dai mancare din cea mai scumpa o sa-i si placa.
Sa nu ii dai carne cruda sau grasime caci nu ii face bine.
Dar inainte de toate trebuie sa-l duci la veterinar el iti spune mai multe.

| BuLLetBtwin a răspuns:

Eu ii dau Pedigree si este multumit, incerc sa alternez mancarea gatita cu hrana uscata dar uneori nu o manancawinking

| andra4u a răspuns:

Royal Canine este cea mai buna! Toti oamenii, de la veterinari pana la vanzatori mi-au recomandat-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta medicului veterinar care ne ingrijeste cainele, ne-a recomandat sa alternam mancarea uscata cu mancarea pe care o gatim noi, daca este foarte tanar, adica pui, trebuie sa-i dai hrana uscata adecvata varstei si taliei lui. Nu stiu o marca anume, du-te la un pet shop si sigur vei gasi pe cineva care sa-ti recomande o gama de hrana uscata pentru caini. Numai bine si ti-ai ales un prieten nemaipomenit, in afara de mincare ocupa-te de el, joaca-te cu el invata-l cateva comenzi, iti va fi mai usor sa comunici cu el cand va fi mare, si nu in ultimul rand da-i portia zilnica de mangaiere, cainii ca si oamenii sunt dependenti de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinnde de rasa.pentru rase mari tebuie sa ceri pentru talia respectiva. dar cele mai bune sunt boabele [granule]de la purina, poial canin si akana dat akana e cea mai scumpa dintre toate, dar eu va recomand cel mai mult din spusele medicului veterinar ca roial canin e cea mai buna.

Răspuns utilizator avertizat
| animaland a răspuns:

Cea mai buna alegere este hrana super premium. Recomand Equilibrio - vezi mai multe detalii: http://www.animaland.ro/12-hrana-pentru-caini