| Anonim20000000 a întrebat:

Cat costa vaccinurile pentru caini?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Cand e mic neaparat alea de mai jos. Posibil sa mai fie si optionale dar de alea iti zice veterinarul de la caz la caz.
primul bivalent - 90 lei
polivalent - 90 lei
anti rabic - 150 lei

+ prima data cand il duci la vet trebuie carnet si cipare, care inseamna mai vreo 100 de lei.

4 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

A devenit o afacere profitabila treaba cu animalutele... Ajungi undeva la 250 lei pachetul de 2 vaccine, carnet + microcipare.
Insa trebuie sa fie si deparazitat intern si extern... Undeva la 50-150 lei in functie de firma pe care o preferi si daca alegi sa ii administrezi tu cainelui acasa sau medicul veterinar.

| Sophieka a răspuns:

Eu tocmai ce am achizitionat pastile interne la animalute fiindca unul din catei (posibil sa fi luat de la pisica fiindca merge pe afara) avea viermisori vii in scaun (catelul) asa ca le-am luat la toate animalutele.
A fost 10 lei bucata de pastila pentru catei si pentru pisica 15 lei bucata.
Am luat 10 bucati pentru caini si 2 pentru pisica 130 lei.
Se administreaza odata si dupa 2 saptamani se repeta inca odata ca sa fie sigur ca sunt eliminati si puii viermilor.

| ZappyTv69 a răspuns:

Undeva la 200-300 de lei, depinde pentru cu vârsta, și desigur cabinet. De exemplu, în unele orașe deparazitarea este 55 și în altele 80. Neapărat să îi faci carnet să îi treacă acolo tot. Mai depinde și genul, pentru ca la femele poti sa le sterilizezi (li se scot ovarele) și la masculi îi castrezi. La sterilizare, în cazul meu prețurile cu tot cu internare si toata povestea, la aproape 2000

| Oana0309 a răspuns:

Depinde si de oraș. Vaccinul este în jur de 100 150 lei. Dar dacă ești la prima vizita, în plus se achita si carnetul. Apoi mucrocipatul, etc.
Suna și întreabă sau cauta pe site dacă au