| kegrtteger a întrebat:

Cat timp dureaza sa inveti un perus sa vorbeasca?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Perusii repeta, ei nu inteleg ce vorbim, ci pur si simplu repete cuvintele.
Poti sa ii repeti un cuvant de foarte multe ori, si dupa un timp o sa il repete si el.

| questsoul a răspuns:

Perusii nu pot vorbi.

| TheCuteOne a răspuns:

Durează destul de mult, trebuie să stai ceva timp cu ei şi să le repeţi un cuvânt de multe ori. Dar ei nu înţeleg ceea ce vorbim noi, doar repetă.

| EuS200 a răspuns:

Dureaza destul de mult. Dar daca ii spui lucruri simple,zilnic, va repeta si el. De exemplu, eu ii repetam zilnic peruslui meu cuvantul "mama" in fiecare zi, la aceeasi ora. Prima oara cateva minute, si apoi stateam chiar si cate 10 minute. Il tineam pe degete si vorbeam cu el. Dupa ceva timp incepuse sa gangureasca ceva dar din pacate a zburat pe geam. confused