| mady14 a întrebat:

Cat timp traieste un perus mascul singur?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ia-i pereche! Tie ti-ar place singur?>>>>>...

9 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Un peruş poate trăi până la 15 ani, deşi de multe ori aceste păsări nu depăşesc vârsta de 7-8 ani.Depinde foarte mult si de modul cum este ingrijit.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Am o prietena ce a avut un perus mascul singur ce i-a trait 11 ani. Dar, de obicei masculii singuri traiesc in jur de 8 ani daca ii ingrijesti ca la carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut un perus mascul, care din pacate a murit ieri. Avea 8 anicrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare rau sa va spun da depinde de varsta al care il cumpareti pentru indeferent daca-i cu pereche sau nu si daca-i bine ingrijit poate trai si 30 de ani nu va vine sa credeti da asa este si o stiu de la cei mai buni (am rude...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perusul meu are 14 ani in momentul de fata, nu pot sa zic ca a fost ingrijit extraordinar cu toate chestiile de sunt scrise pe net, ingrijitul standard apa, mei, salata/mar din cand in cand, si multa atentie happy, si de 2 ori dus la veterinar in ultimii ani ca e si el batran happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mascul poate trai pana la 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un mascul foarte viu si destul de mare ca am 2 doi pui pereche si e o dif foarte mare masculul are 10 ani si a avut o boala dar sia revenit si sa va spun ei traiesc chiar mult

| Filip23 a răspuns:

Daca-i singur nu traieste mult...

| stefyr10as a răspuns:

Nu mult! Perusii sunt pasari care traiesc in grupuri de minim 2! I-ai o pereche repede!