| anonim_4396 a întrebat:

Cat trebuie sa stai cu un Bichon Maltez, pe zi?

3 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Atat bichonii maltezi cat si ceilalti,sufera cand raman singuri. Aici nu e vorba ca il inveti sa stea singur. Pur si simplu firea lor e sa fie intotdeauna mangaiati, alintati si sa fie in preajma cuiva. Nu e recomandat sa iti iei un asemenea catel avand in vedere ca iti petreci maxim 2, 3 ore pe zi cu el! Va suferi foarte mult si nu cred ca asta iti doresti! Nu exista un anumit sa stai cu ei...stai cat simti si cat iti spune sufletul,in schimb, el/ea se va tine dupa tine mai peste tot, le place foarte mult sa se bage in sufletele oamenilor si sunt foarte prietenosi big grin. Sper sa fi mandru/a de el/ea.
Spor!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Nu TREBUIE sa stai cu el, conteaza daca vrei sa stai cu el si cat poti sa stai cu el, de'asta ti l'ai luat, nu? big grin

bafta ^^

| darkybat a răspuns:

Bichonii maltezi sunt foarte draguti am si eu si ei sufera daca nu stai cu iei si un mod bun ar fi sa stai 2 zile da si una nu dar sa nu il obisnuiesti sa stea fara tine ca o sa stea ca blegutul bine ar fi ca inainte de plecare sa te joci bine cu el iar dupa aia poti pleca fara grija. Fundita te rog daca ti-a placut raspunsul meu.