| anonim_4396 a întrebat:

Cate rase de caini exista in lume?

8 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Fara numaaaar! tongue Glumeam! Sunt destul de multe, si daca ai vedea ce nume ciudate au unele te crucesti. big grin

| Lorelai a răspuns:

Multe, multe...nici un site nu prezinta chiar toate rasele de caini.

| คиค a răspuns:

In lista de la FCI Fédération Cynologique Internationale sunt trecute peste 400 de rase (numerul exact nu se stie pentru ca frecvent intra si sunt scoase rase din lista). Cam 200 de rase nu sunt recunoscute de FCI, deci peste 600 in total.

Http://www.caini-pisici.ro/rase-de-caini.html

Fundy./?

| ed23tm a răspuns:

Cam 700 sau 800 depinde in ce tara sau continent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multe si eu am cautat si la fiecare sait gaseam cate 10 -20 de rase in plus. deci sunt foarte multe si nu exista un sait care sa le prezinte pe toate.