| Pitic a întrebat:

Catelul meu a fost atacat de alti caini mai mari si i-a fos scosu ochiul
l.am operat dar operatia nu a reusit si el nu mai poate vedea cu acel ochi.
are un aspect foarte urata, toata lumea fuge de el, si mereu i se pune praf si i se face o eczema pe ochi,
as vrea s ail operez din nou si de data asta sa ii scoata ochiul,
voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| monsterghost2 a răspuns:

Am avut si eu o problema cu un caine tot la fel, numai ca el sa intepat in gardul viu.I sa albit ochiu si am zis eu cu parintii mei sal ducem la veterinar.Ia scos ochiul si la cusut! si a ramas cu un singur ochi, cu celalalt cusut! Deci nu este nici o problema, poti sal duci caci acolo o sa il scoata si o sal coasa (pleoapele intre ele) si peste cateva zile te duci din nou la veterinar ca sa scoata firele! Nu te teme! Ma bucur ca team ajutat1

3 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Si daca i scote ochiul iti imaginezi cum ar arata fara? dupa mine, eu l-as bandaja la ochi asa nu s-ar pune nici praf si nu ar arata nici ca un "monstru"

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Da, este mai bine sa il operezi din nou (la un alt veterinar, si de data asta, unul bun)...dar cand l-ai operat prima data?
Eu ma ingrijorez pentru eczema, nu pentru gura lumii!
Sanatate micutului!

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Nu stiu, cred ca ar arata mai ok cu un ochi de sticla.(incearca sa iei unul mai real, nu cel la 50 lei).Ar mai fi varianta sa il bandajezi la ochi, dar de la departare mi se pare mai normal cu un ochi de sticla.De asemenea, poti sa ii mai faci o operatie.
Sper ca te'am ajutat.