| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani are Orlando Bloom? Are iubita sau este casatorit? Daca da, imi puteti posta o poza cu ea?

Răspuns Câştigător
| Alexa_8596 a răspuns:

Nume real: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Alias: Orli, OB
Data nasterii: 13 Ianuarie 1977 (33 ani)
Zodia: Capricorn
Locul nasterii: Canterbury, Kent, England, UK
Mama: Sonia
Tatal: Harry Bloom
Surori: Samantha
Inaltime: 1, 80m
Greutate: 67kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Educatie: Guildhall School of Music and Drama

Da, are iubita si o cheama Miranda Kerr, Poza : http://www.czabe.com/snicky/273/xMiranda_Kerr-06.jpg sau http://projectheresy.com/images/miranda-kerr.jpg

Fundita` :)?

9 răspunsuri:
| zooooza a răspuns:

Nume real: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Alias: Orli, OB
Data nasterii: 13 Ianuarie 1977
Zodia: Capricorn
Locul nasterii: Canterbury, Kent, England, UK
Mama: Sonia
Tatal: Harry Bloom
Surori: Samantha
Inaltime: 1, 80m
Greutate: 67kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Educatie: Guildhall School of Music and Drama

| laurentiu a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Orlando_Bloom

ai totul despre el de la a la z

fundita?:*

| adry_4721 a răspuns:

Nume real: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Alias: Orli, OB
Data nasterii: 13 Ianuarie 1977 (33 ani)
Zodia: Capricorn
Locul nasterii: Canterbury, Kent, England, UK
Mama: Sonia
Tatal: Harry Bloom
Surori: Samantha
Inaltime: 1, 80m
Greutate: 67kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Educatie: Guildhall School of Music and Dram

Biografie:
Tatal sau, Harry Bloom, a murit cand Orlando avea 4 ani si a fost un activist important al luptei antiapartheid din Africa de Sud. Harry a a scris celebrul volum numit "Episod din Transvaal" (Episode in The Transvaal), a fost inchis pentru convingerile sale politice si a lucrat alaturi de Nelson Mandela. Orlando si sora sa au fost crescuti de mama lor, Sonia, si de un gardian, Colin Stone.
In 1993 Orlando Bloom s-a mutat la Londra pentru a-si dezvolta cariera, jucand roluri marunte in seriale TV precum "Casualty". Orlando Bloom a jucat timp de 2 ani la Teatrul National pentru Tineret (National Youth Theatre) inainte de a obtine o bursa de studiu la Academia de Teatru Americano-Britanica (British American Drama Academy).
Primul rol important al lui Orlando Bloom a fost in filmul "Wilde" (1997), film apreciat de critici, si i-a adus multe oferte de roluri, pe care el le-a refuzat insa pentru a face teatru. Dupa "Wilde", Orlando Bloom a urmat Scoala de Muzica si Teatru Guildhall (Guildhall School of Music and Drama) pentru 3 ani.
In teatru, Orlando Bloom a aparut in piese precum "Pescarusul" (The Seagull), "A Doisprezecea Noapte" (Twelfth Night), "Femei din Troia" (Trojan Women).
Apoi, Peter Jackson a "descoperit" in 1999 frumusetea clasica a lui Orlando Bloom pentru mult mediatizata trilogie "Stapanul Inelelor" (The Lord of the Rings). Dupa ce a jucat in cele 3 filme din "Stapanul Inelelor" cu Peter Jackson, el a lucrat cu Ridley Scott in "Black Hawk Down". De atunci, a lucrat fara intrerupere la proiecte noi.
In 2003 au fost lansate "Banda lui Kelly" (The Kelly Gang), "Piratii din Caraibe : Blestemul Perlei Negre", si "Intoarcerea Regelui" (The Return of the King - cel de-al treilea film al trilogiei Stapanul Inelelor in care a jucat Orlando Bloom).
In 2004, au avut loc premierele la Troia si The Calcium Kid. Tot in 2004, Orlando Bloom a jucat primul sau rol principal intr-o productie importanta, "Regatul Cerului" (The Kingdom of Heaven), din nou impreuna cu Ridley Scott. A jucat rolul principal - Drew Baylor in filmul "Elizabethtown" in regia lui Cameron Crowe.
Filmul independent "Haven" (Refugiul) a debutat in 2004 la Festivalul de Film de la Toronto. Orlando Bloom a jucat si a si co-produs filmul. Partea a doua a "Piratilor din Caraibe" numita "Piratii din Caraibe : Cufarul Mortului" va incepe filmarile in martie 2005 si va fi lansata in vara lui 2006.
Cand nu lucreaza, Orlando Bloom isi imparte timpul intre Londra si Los Angeles.
Orlando Bloom vorbeste limba franceza.
Pentru rolul din "Stapanul Inelelor" a trebuit sa invete cum sa traga cu arcul, cum sa calareasca pe un cal fara sa si sa traga cu arcul in acelasi timp, cum sa se lupte si sa manuiasca doua sabii. "Am inceput cu trasul cu arcul, am calarit aproape 20 de cai, m-am antrenat la sala de forta, si am invatat modul elfilor de a vorbi si de a lupta. Stilul lor de lupta este bazat pe arte martiale europene si asiatice, asa ca am avut un antrenor care m-a invatat cum sa utilizez sabiile. Am avut si antrenamente pentru miscare, pentru ca prin miscare imi exprim personajul", spune Orlando Bloom.

| greenish a răspuns:

Orlando Bloom are 33 de ani. o are ca iubita pe Miranda Kerr, fotomodel la Victoria`secrets.

uite aici si imagini : http://www.click.ro/......03723.html

| lizzy125 a răspuns:

Are 33 de ani, si pe prietena lui o cheama Miranda Kerr. Poze cu ea poti sa gasesti pe google. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau funditaza!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orlando bloom are 33 de ani si are iubita pe miranda ker un fotomodel.Nu, nu pot.Nu am