| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi credeti ca functioneaza o tabla ouija? Ati avut curajul sa o incercati?! Daca da, a functionat?

Răspuns Câştigător
| snepy a răspuns:

Cunosc pe cineva care a avut curajul, sa strans cu mai multi oameni si au practicat acest "ritual", mi-a povestit anumite lucruri si eu cred ca e posibil, depinde happy mai multe nu pot sa zic

65 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poiii eu chiarr as vrea sa incercc dar as vrea saa stiu cum poti sa nu invoci spirite releee... pentru ca nu vreau sa mi se int ceva...si cum poti de exemplu sa vb cu rudelee trebuiee sa te gandesti la ceva anume?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va dau id meuu sa`mi ziceti si miee va roogg
anda_4_you2000

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat-o astazi. merge se misca incet. nu e niciun fel de gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am incercat straight face si chiar functioneaza straight face

| Bianca_4346 a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred... dar am vazut multe filmelaughing

| Bianca_4346 a răspuns:

Uite aici daca stii cum sa o folosesti:P
http://www.misabueso.com/esoterica/ouija/ouija.php

| amaadina a răspuns:

Ce e o tabla ouija? Ne e [un fel de] pravila?confused

| CranK71 a răspuns:

Functioneaza! dar nu il juca de multe ori e periculos!

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Da cred fiindca un prieten de al meu a facut acest lucru si un demon a intrat prin poarta intre vii si mortii cu ajutorul tablitei.De atunci prietenul meu simte ca este urmarit, in jurul lui se petrec fenomene paranormale, etc.

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Fara suparare dar... ce-i aia?laughing...sunt curioasa ma duc sa caut pe google.

| Eu_9064 a răspuns:

Da, pentru ca azi am vorbit cu profesorul de desen si el a spun c, cunoaste pe cineva care a folosit-o si cica acum a ajuns la nebuni laughing. se zice ca aduce demoni in casa si nu mai poti scapa de ei ce chestie ciudata thinking

| Eu_9064 a răspuns:

Da, pentru ca azi am vorbit cu profesorul de desen si el a spun c, cunoaste pe cineva care a folosit-o si cica acum a ajuns la nebuni laughing. se zice ca aduce demoni in casa si nu mai poti scapa de ei

| valentin_2770 a răspuns:

Niki am vazut un documentar pe discovery acum vreo 3 saptamana despre asa ceva niste adolescenti s-au jucat cu o astfel de tabla si au deschis o poarta catre niste spirite sau cam asa ceva. E in fiecare vineri seara pe discoveri acest tip de documentare parca Fenomene stranii se cheama. Oricum nu cred ca e bine sa te joci cu asa ceva parerea mea. Daca incerci poate imi spui si mie cum a fost ce s-a intamplat dar eu cred ca mai bine nu

| NikiNK99 a răspuns:

Am citit si eu undeva despre aceasta tabla Ouija, dar nu te sfatuiesc sa o incerci, vei invoca spirite si mai ales daca nu stii sa o folosesti nu vei mai putea scapa de ele vreodata.

| Cristina.remember.the.timeee a răspuns:

Aoleu...Nu cred big grin Nu as incercalaughing

| ioliu a răspuns:

Frate eu unul cred in aceasta tabla, deoarece am incercat-o ai noapte, si am dat peste spiritul mamei unui coleg, deoarece am intrebat spiritul daca cunoaste pe cineva, si am spus numele si sa miscat cand a ajuns la colegul respectiv. deci frate nu te juca cu asa ceva deoarece mori de spaima

| maria4maria a răspuns:

Eu cred ca functioneaza .....si as vrea sa incerc dar intr-un fel ma retine ceva. Daca este cineva care stie mai multe asta e id-u meu mariutamorariu. mersi

| Florian_Popa_1988 a răspuns:

Nu te juca cu asa ceva, ti-o zic din propria experienta.o sa ajungi sa regreti foarte mult

| maria4maria a răspuns (pentru Florian_Popa_1988):

Tu ai ajuns sa regreti pentru ca te-ai jucat cu placa ouija?

| Gabriel01 a răspuns:

Da eu am folosit-o mai demult si am deschis in locuinta mea o poarta catre o alta lume(va invit sa vedeti).am cunoscut o fantoma foarte draguta, bine ca acum nu mai vb cu ea prin tabla ouija ca i-a cerud id-ul si acum vb cu ea pe net ne mai trimitem imagini si chestii din astea (ca ea nu are web cam ) mai nou mi-a dat si un nr de tel da nu prea o sun ca nu tare am minute da ma suna ea ca la ei au o super optiune cu doar 5 euro credit lunar in reteaua frog mobile.EU chiar va recomand sa folositi tabla ouija poate va gasiti jumatatea, mno hai ca va las ca mi-a dat buzz rolling on the floor

| Geo17 a răspuns (pentru Gabriel01):

Baaaaaaaa....omule bv deci..am ras cu lacrimi la raspunsu asta atau... B esti de milioane!

| Gabriel01 a răspuns:

Ba voi sunteti prost cum naiba sa functioneze, daca fantoma e analfabeta nu stie scrie si citi cum dracu sa comunici cu ea laughing rolling on the floor

| Dobre_Gabi_1999 a răspuns:

Am incercat! Eu cu o prietena am confectionat-o.Am.incercat de vreo 3 ori, pe la 2-3 noaptea.Din pacate nu a mers. Poate ne a scapat ceva

| Xie-Bing_George_1994 a răspuns:

Este o mare prostie am încercat si nu este absolut nici o mișcare pe suprafața tablei ouija, tot ce se spune este un mit.

| andreeablondutza a răspuns:

Eu am incercat si a functionat. Veti fi uimiti cate lucruri puteti afla

| maria4maria a răspuns (pentru andreeablondutza):

Chiar a functionat?! pentru ca si eu vr sa incerc dar vr sa vb cu cineva inainte ca sa fiu sigura ca no sa se intample ceva foarte rau...

| Bogdan_3877 a răspuns:

Am auzit si eu despre aceasta tablita. Am avut curajul sa o incerc, ba chiar am fost in cimitir pentru a fi exact langa spirite cum ar veni.dar nimic...

| Antonescu_Viorel_1953 a răspuns:

Da cred ca functioneaza

| Cristi_Niculescu_1991 a răspuns:

Din cate am auzit. se face intre ora 3 dim si 6 dim, si am incercat si eu cu niste tov, intr-o casa inchiriata. sa facem spiritismthinking eram vreo 13 inshi. am facut tabelu cu litere si cu cifre si stateam toti cu degetul pe un dop de neaste. si am inceput sa intrebam daca e vreun spirit care vrea sa vb q noi de cateva ori si la un moment dat sa mishcat la DA, am incremenit dar ma gandeam k face vrunu vreo gluma si impinge dopul. am intrebat daca e spirit bun si mi-a raspuns ca DA, am intrebat daca ma minte si a raspuns ca DA, clar. am mai ramas doar eu cu sora mea cu degetele pe dop si am intrebat daca vrea sa vb q noi si s-a dus sopul pe litere si a format cuvintele "TU NU VREI" si intr-adevar, nu vroiam... va sfatuiesc sa nu incercatzi asa ceva pentru ca dupa cv timp, un tov bun a facut un mic baieram in casa aia si dupa ce am plecat toti, s-a trezit de dim si fratele lui, care a fost si el cu noi, murise... pm aveti grija cu ce va jucatzi k nu sunt jucariwinking