| MatzzaaaEteeNaa666 a întrebat:

Credeti in tabla Ouija? Vreau sa incerc, ce parere aveti?thinking

9 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Poti sa incerci si o sa constati ca da functioneaza.Insa principiul nu este atribuit "spiritismului"ci a miscarii inconstiente a muschilor. Fara sa ne dam seama noi trimitem comenzi motorii muschilor nostri.Fa 2 experimente ca sa te convingi ca placa Ouija nu are treaba cu spiritele:
1)ia in mana un fir de atat care are la capat legat ceva mic.O biluta sa zicem.Imagineaza-ti ca biluta cu ata au inceput sa se miste.Peste 10 minute o sa observi ca da se misca chiar in sensul in care iti inchipui tu.
2)Ia-ti tabla de Ouija si cheama-ti niste prieteni la tine. Spune-le o poveste inventata despre o persoana fictiva, decedata. Pune un prieten caruia i-ai povestit sa incerce el sa contacteze spiritul. Daca a crezut povestea ta si crede in tabla ouija, o sa indice exact numele fictiv pe care i l-ai spus tu.

| MariaaFairytale a răspuns (pentru Mozurov):

Si asta de pe net? : http://www.lenormand.ro/ouija.php

| MatzzaaaEteeNaa666 explică (pentru Mozurov):

Si daca vreau sa comunic cu bunicul meu care este mort de 14 ani, voi putea?thinking

| Mozurov a răspuns (pentru MatzzaaaEteeNaa666):

Nu vei comunica cu niciun spirit, pentru ca nu exista asa ceva.Vei face niste miscari voluntare pe care tu o sa crezi ca le-a facut bunicul tau.

| Mozurov a răspuns (pentru MariaaFairytale):

E doar o superstitie, tu incearca si o sa vezi ca am dreptate.

| MariaaFairytale a răspuns (pentru Mozurov):

Ai avut dreptate.
Este o porcarie.
o prietena a intrebat: Dormi
si a raspuns: Nu pot spune:S
Mshappy

| ツDiana a răspuns:

Eu una nu cred in superstitile astea, gen ''spirite". Dar daca tu vrei neaparat sa incerci, mult succes.

| MariaaFairytale a răspuns:

Eu cred :S
Dar nicioadata nu stii.
Ai grija.
Sa nu incerti singur/a, si noaptea straight face
Bafta:*
Anunta ma te rog! Vreau sa afluwinking

| MariaaFairytale a răspuns:

Incearca asta daca ai curaj.eu nu am!
: http://www.lenormand.ro/ouija.php