| invisibleboy a întrebat:

Cati porci fata o scroafa la o fatare?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu glumesc depinde și de rasa porcului dar media este undeva la 8-10 purcei cam așa. Oricum e în funcție de rasă, de hrană.

11 răspunsuri:
| lSummerl a răspuns:

De la 6 in sus

| Azµre a răspuns:

Câte țâțe are atâția poate să facă

| invisibleboy explică (pentru lSummerl):

Pai si la cealalta intrebare mi-ai raspuns ca fata 10 pe an, daca fata minim 6 la o fatare, cum sa fete doar 10 pe an?

| invisibleboy explică (pentru Azµre):

Ei dama dracu, glumesti?

| lSummerl a răspuns:

Pai de cate ori pe an fata

| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Radacina patrate de 4 minus 240 impartit la raza pamantului...da, asta-i raspunsul.

| ombladon a răspuns:

2,maxim 6

| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Da-te tu pe la mure

| Zenga210 a răspuns:

Am lucrat la o ferma de porci ca si ˇmos^ si aveam in jur de 15 fatari pe zi, am avut scroafa si cu un purcel dar si cu 23 de purcei dar majoritatea fatau in medie 12. la sfarsit de zi media era 12-13 per scroafa si fatati morti cca 10 per total

| pceli2007 a răspuns:

Fecunditatea mare (la prima fătare este, de obicei 5-10 purcei la următoarele – 8 – 17, numărul maxim înregistrat de purcei la o fătare – 28. buc)

| Alin4543365 a răspuns:

Mie mi-a fatat chiar astazi una rasa Pietrain pur si mi-a facut 14 la prima fatare, un numar foarte mare dupa parerea mea mai ales la rasa asta.