| Zeinbenet a întrebat:

Cati pui fata o iepuroaica la prima fatare? Si ce e de facut cand fata?

Răspuns Câştigător
| Crisk a răspuns:

Ii dai niste iarba uscata că să își facă culcuș. Depinde de rasă. poate fata și 6 sau 12 chiar. Daca sunt epurași morți singură ii scoate afara și să îl iau cu un băț ceva. Dacă pui mîna pe ei și nu au 2 saptamini ii poate lăsa. Altele epuroaice nu au nimic daca pui mîna pe ei..depinde de Epure. Eu am avut mulți și cum fată ii numărăm și nu se întîmplă nimic. Spor la crescut epurași și ai grija buruianul trebuie calit puțin înainte de a fi dat.

| Zeinbenet explică (pentru Crisk):

E alba cu ochi roz cred ca e Alb de Panonia dar nu e rasa e corcitura oricum va fi cam greu ca de cand e gravida e tare agresiva

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In jur de 10 pui. Dupa fatare, sa scoti acei pui care sunt morti. Din greseala iepuroaica mai calca pe ei. Sa nu pui mana fara manusi. O picatura de apa pentru iepuroaica prinde bine.

| Zeinbenet explică (pentru baru):

Mersi mult

| baru a răspuns (pentru Zeinbenet):

Cu drag.

| Logann a răspuns:

Cred ca ai gresit o litera acolo.winkingwinking

| Crisk a răspuns (pentru Logann):

Facem parte din țări diferite deci dacă greșesc un cuvînt e pentru tine ..la mine sunt toate așa cum le scriu