| J0B0MAT a întrebat:

Ce animalute de companie aveti? Daca nu aveti, v-ar placea? Ce animalute?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am doi caini, unul tare batran si unul tinerel.

Mai am doi motani tare jucausi... Nu-s de rasa, nici cainii, nici motanii, asa ca vreau un husky, nu ca sa spun ca am husky, ci pentru ca imi place tare mult.

41 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am un caine husky si o pisica, seamana cu un tigru bengalez alb cu ochi albastri.

| AvalohAlyn a răspuns:

Am un motan si un papagal(perus).
Am avut si hamsteri si papagali nimfe si pesti dar in trecut..au murit.Am avut pentru o luna un catelus Beagle dar nu e recomandat sa il tii la apartament, rasa asta de catei e foarte energica si e caine de vanatoare..practic noaptea cand dormea toata lumea el dorea joaca. ziua fugea prin casa si te ''seca'' de energie.happy Cainele ala nu era potrivit pentru un lenes ca minelaughingAsa ca i-am gasit un alt stapan.Dar catelul era prea dulce, astia Beagle sunt cei mai frumosi, mie imi plac mult.Dar nu l-am putut pastra..Parca avea baterii Duracell si facea numai nazbatii..nu avea stare.dar mi-a fost drag tare..si acum ma gandesc la el
Asa ca mi-am luat motan...si imi place, nu ai treaba cu el, doarme aproape toata ziua, e un lenes ca si mine, e lent si traieste ca un boier. vrea numai Felix si e alintatul casei. uneori sunt gelos ca motanul e asa de indragit si alintat mai mult decat mine.sad Hai ca glumeam la faza asta.laughing
Tu ai animalute?
Animalutele sunt nevinovate..pure..inocente..nu au nicio vina. exista ca sa ne bucure viata.

| J0B0MAT explică (pentru AvalohAlyn):

Am o catelusa, dar nu e de rasa.O am de vreo 14 ani.love strucklove strucklove struck.Mai am la mamaie caini si pisici.laughing

| dannys a răspuns:

Am 2 pisicute persane(un motanel de 6 luni si o pisicuta de 4 ani) si am mai avut pana acum 2 ani un catel caniche maltez dar din pacate m-i-a murit.

| J0B0MAT explică (pentru dannys):

Imi pare rau...sad

| dannys a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si mie dar in fine am trecut peste cu ajutorul pisicutei pe care o cheama in pasaport Bianca(de la bianco in italiana ca este alba) dar eu ii zic Pissy si pe motanel il cheama Blondu.

| J0B0MAT explică (pentru dannys):

Ma bucur happy

| RAY a răspuns:

Un catelus, o pisica

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Cum ii cheama?

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu i spun fetita ca doar e fata, e mic si are blana multa, dar mi-a placut mult o pisica neagra

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Pai si pe caine cum il cheama?
Saraca pisicuta, sa nu-i dai si ei un nume...sad

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asa a botezat-o nepotica mea fetita si ea chiar raspunde mereu, pisicuta neagra o chema riti, asa a botezat-o taicamiu ca pe monica riti, eu i spuneam in deutsch si raspunde

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Nu inteleg.Ai zis ca ai un caine si o pisica.Pe pisica o cheama fetita.Iar pe caine cum?

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Am un caine adica e al curti, se numeste fetita asa i spune lumea, nu e a mea persoanal, pisica am avut a murit, pe pisica am botezat-o katze

| Drimmero a răspuns:

3 perusi! 2 fete si un barbat, are de unde alege!

| J0B0MAT explică (pentru Drimmero):

Nu-i frumos asa. Vrei sa-i faci harem?
Mai ia un baietel big grin

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Harem sa-si faca, are de unde alege, una dintre ele e ''vaduva'', dar are grija baiatul sa nu duca lipsa!rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Am un caine si un iepure. Nu au voie in casa... Iepurele este mai mult hobby-ul mamei dar am zis sa-l mentionez si pe el.

Cainele il am inca de cand aveam 3 anisori deci iti dai seama ca nu o sa-l mai am pentru mult timp. sad

Nu prea sunt fanul animalelor de companie. Da, imi plac mult, imi place sa ma joc cu ele atata timp cat nu sunt ale mele. Vezi tu, nu excelez la capitolul "afectiune" si poate nici la cel de "stapan bun".

Cam asta ar fi... Pentru mine animalul ideal ar trebui sa nu faca mizerie si galagie.

Btw mi-ar placea sa am un pokemon sau ceva "cute" si mic care sa nu faca mizerie.

Cel mai probabil o sa-mi iau alt caine atunci cand o sa moara acesta...

Succes!

| J0B0MAT explică (pentru RainmakerX):

Si eu am o catelusa de vreo 14 ani si cred ca si ea o sa moara crying(
'Si oamenii fac galagie si mizerie' cum spunea cineva mai jos.
Animalele sunt asa dragalaseeelove strucklove strucklove struck

| R0R0 a răspuns:

Un cățel

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns:

Nu am și prefer urși panda happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara bună, cmbpdtt

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Raspunde la intrebare, Blondino!

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu ştiu de ce nu s-a postat sad.
Erau şi pupici acolo, reluăm.
Helău, bff kiss.
Un căţel şi o pisică, îi am de pe vremea când mergeam ca ei laughing.

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Cati pupici, Blondina mea preferata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

kiss x 1724356.hee hee

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

love strucklove struck E bine.winking

| saftaiiustin a răspuns:

Am 2 caini
Am 2 sinsile (Chinchilla)
Si niste pesti stupizi ce nu fac nimic straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru saftaiiustin):

Și peștii ce vrei să facă, curățenie, mâncare, breakdance sau ce?

Păi am un câine la țară(la bunica mea).
Dar o să-mi iau 2x „animăluțe" :
Pisică bombay
http://i.imgur.com/FdYIVUD.jpg
Porcușor de Guineea :
http://i.imgur.com/2gA3Jzp.jpg

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Ooo,dragut,Vreau sa imi iau si eu un husky sau un pomeranian ceva.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru anonim_4396):

SI pestii nu ''put '' pe sub apa...da da.pestii nu put, pe sub apa
laughing
(Lumea lui Bobby, fox kids, anii 2000-2003)

| Stormtrooper a răspuns:

Am doi papagali si as mai vrea un caine Shiba (doge) :3

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Momentan am 1 papagal perus. Se numeste Riko si e asa cuteee :X Am mai avut doi cand eram mica. Unul l-a. devorat pisica de la tara si altul a murit bolnav. De acesta voi avea grija! Nu ca de ceilalti n-am avut da' eram si eu mica (7 ani.)
Urmeaza sa-mi iau un caine de talie mica. Bichon, beagle sau Shih Tzu. Cadoul meu perfect de Craciun! big grin
Ador rozatoarele! Mi-as dori una doar ca... stau la bloc.
Va doresc tuturor sanatate animalutelor big grin

| J0B0MAT explică (pentru AnielaaEllaMaxii):

Si noi tie si animalutelor tale.happy

| ancuta20 a răspuns:

Nu am animale de companie, dar as vrea un peste

| TPUuser282828 a răspuns:

Am avut o pisica, mai multe pisici. Am 2 perusi (papagali) acum. Sunt foarte draguti si hazlii, dar fac galagie si mizerie. In fine, mie imi plac, indiferent de ce fac. Si oamenii fac galagie si mizerie

| RotaruLeonard2001 a răspuns:

Am o pisica Micky care a implinit 1 an de cand il am, Un caine pe nume Tedy de 2 ani si o Fata pe nume Pufita de 5 ani. SI asi dori sa am pesti. Multi pesti

| AliceAliM a răspuns:

Am un papagal happy

| AliceAliM a răspuns:

Am un papagal happy.