| storm12 a întrebat:

Ce are hamsterul meu?

1) O musca mereu pe maicamea de mana,
2) Ataca rudele si prietenii,
3) E foarte agitat,
4)Si E agresiv!(Cand vin eu parca e alt cineva).

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Nu are nimic asa sunt hamsterrii agitati mai ales noaptea este normal sa fie agresiv probabil nu petreceti suficient timp cu el in sensul sa va jucati cu el sa il luati in mana etc. pentru a se putea obisnui. eu cu hamsterul meu ma joc in fiecare seara s nu este deloc agresiv.incearca sa ii acorzi mai multa atenti atat tu cat si mama ta. iar cu rudele si prietenii este normal sa le atace pentru ca nu le cunoaste.

13 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

Il nelinisteste ceva(asta numai u pot sa descopri cebig grin); e sperios si ca si reactie de aparare musca,ataca; daca nu il ai de mult timp inca nu e obisnuit cu restul prietenilor,familie; pur si simplu e mai salbatic si nu accepta pe altcineva in afr de tine,in cazul acesta incetul cu incetul poate o sa il invetiwinking; il streseaza alti oamenihee hee,daca e femela,ele in genral sunt mai agitate si agresiva,dar poate totusi reusesti u cumva sa o mai calmezihappy,poate trebuie sa aiba pui,poate e in,, calduri,,laughing, sau poate e pur simplu felul lui/ei de a fithinking cam astea r putea fi cauzele.si eu am avut un porcusor de guineea:X. sper ca ti-am fost de folos:*

| chelie91ptm a răspuns:

Are pui. a facut contact sexual cu alt hamser sau cu cienva din familie.

| fuckThisLife a răspuns:

E stresat de ceva anume happy

| Eღilia62 a răspuns:

E posedat! Da-l la pisici rolling on the floor

| TootydeCool a răspuns:

Poi cred ca el s-a atatsat foaret tare de tine si nu suporta sa stea alt cineva in preajma ta(este gelos)
sau hamsterul a turbat
succes

| Cippy a răspuns:

Probabil este foarte atasat de tine si iti simte lipsa... ar trebui sa il tii mai mult langa tine eu am avut porcusor de guineea si il luam si la scoala cu mine laughingrolling on the floor

| Gaby119711 a răspuns:

Probabil nu este obisnuit cu strainii iar cu tine nu se comporta asa findca tu esti stapana/ul.

| skanduraaa a răspuns:

Hamsterul agresiv hmm...fictivrolling on the floor))

| spionu a răspuns:

E innebunit dupa tine si numai pe tine te accepta ca stapan.

| Marly32 a răspuns:

Depinde si de cat timp il ai... daca e de cateva saptamani sau o luna nu s-a obisnuit inca... Daca il ai de mai demult aceste reactii pot fi pentru ca:
1.Este speriat si se apara
2. Poate fi si din cauza caldurii
3. Vrea sa se joace(in cazul pisicii mele cand face asa ceva vrea la baie)

Sper ca te-am ajutat

| HerrDragos a răspuns:

Sigur e hamster?

| Cami1988 a răspuns:

Bună nu mi-l împrumuți te rog tare mult și mie pe hamsterul tău că am niște neamuri pe care nu le prea înghit nici nu limone poate le mușcă și pe ei că tare m-aș bucura?

| Cami1988 a răspuns:

Să îți trăiască hamsterul sa fie sănătos să te bucuri de el. Și eu am unul da al meu din,, păcate" nu mușcă pe nimenea și m-ai am și un porcușor de guineea și un aricel toți sunt în cuști diferite au tabieturi diferite exact ca și noi oamenii.☺️☺️?