| SecretLady a întrebat:

Ce as putea amplasa in colivia papagalului meu sau ce as putea pune in afara coliviei ca el sa n u se plictiseasca ...Toata ziua sta pe colivie si pe mobila este ceva grav nu ma place deloc papagalul meu?crying

Răspuns Câştigător
| Mariaღ a răspuns:

Ii poti lua un alt papagal sau o jucarie de plastic in forma unui papagal... o oglinda in care sa se priveasca, un leagan un os de sepie sa aiba ce sa roada. Sunt multe lucruri pentru papagali dar trebuie sa te duci la un pet shop sa te uiti mai bine.

3 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Am avut si eu un papagal(rasa Rosella) si i-am pus intre gratii niste crengute groase de copac c sa stea pe ele, o oglinda(pentru papagali) si i-am facut un desen cu frunze mare cat colivia pe care i l-am lipit cu scoci de spatele coliviei ca sa-l poata vedea(eu am avut colivie cu gratii).Si ca sa te placa trebuie sa vorbesti mult cu elhappy

| NoName2105 a răspuns:

Mai ia un papagal sau daca nu pune-i o oglinda si alte jucarii de papagali gen socotitoare si altele!winking

| DoarCipone a răspuns:

Salut. Si eu am 2 papagali si am avut aceeasi problema. Incearca un balansoar sau o jucarie. Gasesti la pet-shop. Daca nu, incearca sa ii oferi multa atentie. Bafta!