| andrei543543 a întrebat:

Ce credeti despre canisa premium? A cumparat cineva de aici un caine de la ei?

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cum s-a spus mai sus "canisa" premium nu e canisa, este un srl. Aduce caini din Ungaria, fara pedigree si ii vinde la pret de canise adevarate care iti garanteaza ca iei un caine pur cu pedigree-ul(e singurul act care dovedeste ca ai un caine de rasa). In cateva cuvinte, ei vand metisi pe multi bani.
Multi au luat de acolo caini bolnavi sau li s-a imbolnavit cainii din cauza ca nu erau vaccinati, aveau etichete pe carnet false.
Citeste:
http://www.ziarulring.ro/......de-rasa,al doilea paragraf se refera exact la "canisele" de genul asta
http://viatadebichon.blogspot.ro/......igree.html
http://ecosapiens.ro/......nia/page/2

Avem in tara canise serioase care vand pui din aproape toate rasele cunoscute, incepand cu pretul de 150-200e. Canisele serioase sunt acelea care nu cresc mai mult de 2-3 rase.

| viotedy a răspuns:

Nimic.Ca nu e canisa.Aduc catei de afara si ii dau la fraieri.Cauta si citeste-catei bolnavi de la canisa Premium-si ai raspuns la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai mari samsari din Romania la ora actuala.
In primul si in primul rand nu este o canisa autorizata deci tot ce fac fac de capul lor.
O canisa care se respecta pe ea, si ofera respect nu creste mai mult de 2 rase maxim, pe foamea de bani din nemancatii astia face sa creasca peste 55 de rase diferite.
Vand corcituri bolnave luate cu 30 de euro din afara, le tin in conditi de mizerie, nu fac vaccinurile, nu elibereaza pedigree ceea ce inseamna ca puiutul nu este de rasa si apoi le duc aici si le vand cu preturi de 280, 300 euro.
Am ramas uimit cand am vazut cati oameni dezinformati exista si cati cumpara de la fabrica asta de caini, extrem de multi.
Ca sa vezi ca nu glumesc doar uita-te la poza asta cu un amstaff achizitionat de la Canisa Premium.
https://www.facebook.com/....../photo.php
nu are nici 10% amstaff in el, dar minte sa fie de rasa pura...
Si uite cum trebuie sa arate un amstaff cu adevarat https://www.google.ro/......ps?/search
Si pentru sfarsit daca tot nu ai fost convins de ce am scris am un prieten care a trecut prin experienta cu mizeria asta de fabrica si de samsari. Puiul nici nu a fost cel ales a fost cu totul altul.Ei au spus ca s-a mai dezvoltat, sigur s-a facut din golden retrevier auriu golden retrevier negru.Nu s-a primit nici un pedigree chiar daca ei promiteau asta si au bagat o vrajeala,, pai da, dar nu se face la toti puii pentru ca...'' adica teapa. Puiul a murit in primele 4 zile.De ce? De jigodie, o boala care nu apare daca puiul primea al doilea vaccin, vaccin cu ser special pentru a nu face boala asta.

| SlєndєrGirL a răspuns:

Doi maidanezi. maxim şese