| vasyutza a întrebat:

Ce e aia tablita grafica?

Răspuns Câştigător
| RichardHammondN1Fan a răspuns:

Este o tablita pe http://imagenes.solostocks.com/......a5.jpgcare poti desena in diferite programe uite aici ai un model :

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Tableta grafică şi creionul sau pucul formează un ansamblu de dispozitive de intrare care conţine o suprafaţă de lucru şi un dispozitiv de indicare folosit pentru a trasa un desen. Suprafaţa de lucru este tableta grafică, iar dispozitivul de indicare poate fi un puc sau un creion. Pocul este prevăzut cu butoane pentru a confirma locaţia aleasă.
Cu ea iti va fi mai usor sa editezi email-urile, fotografiile sau schitele tale.

| mgtow a răspuns:

O tabla cu multe linii verticale si o linie reprezentand grafica in functie de luna, an, zile, ore, etc.

| Dildau a răspuns:

Tablita grafica este o interfata ce permite desenul, editarea fotografiilor si navigarea pe internet/calculator, ajutandu-te de o anumita presiune ca si cum ai avea un creion in mana ( cu cat apesi ma itare cu atat linia este mai mare). Eu am wacom bamboo pen cauta pe google si o sa vezi diferite imagini, numai asa o sa iti dai seama cu adevarat ce este tablita.In photoshop pot sa editezi si sa desenezi mult mai usor cu aceasta. Daca vrei poti sa intri si pe site-ul wacom.com.Cand desenezi cu ea descoperi o senzatie de parca ai desena pe o foaie, rezultatele aparand pe ecranul monitorului.Se conecteaza la calculator prin USB si nu are nevoie de baterii.

| nykymyky a răspuns:

Este o tablita pe care poti desena diferite programe. funda te rog

| Cosmin9 a răspuns:

O tabletă grafică este un dispozitiv periferic de intrare care permite introducerea imaginilor desenate manual asemenea celor realizate cu un instrument de scris pe hartie. Aceste tablrete pot fi folosite pentru a introduce date cum ar fi semnaturile de mana. Totodata pot fi folosite pentru a inregistra o imagine de pe o bucata de hartie atasata suprafetei tabletei. Capturarea datelor in acest fel se realizeaza prin desenarea conturului/ marginilor imaginii si se numeste digitalizare.

| andreea01_8945 a răspuns:

E ca o tablita.care este atasata de pc.si pe care poti.desena.