| LiLlYAnNe a întrebat:

Pe www.desenatori.ro :
1)Cum pot face rost de tablita grafica?
2)Cum se foloseste tablita grafica?

13 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Tabliţa grafică se cumpără. Şi e destul de scumpă. Una mai mică şi mai puţin performantă o găseşti la preţul de 150 RON aproximativ. Oricum e bună pentru început

| LiLlYAnNe explică:

OK.Multumesc din suflet pentru raspunsuri.

| LiLlYAnNe explică:

@DeeDee, tu cum te numesti pe www.desenatori.ro? Eu sunt Layca.

| DeeDee a răspuns:

Eu am tablita grafica de la Wacom. Am primit-o cadou. E buna, pe langa faptul ca ai control 100% al creionului, ai si variatii de presiune, adica urma lasata de varf depide de cat de mult apesi. Nu e ca si cum ai desena cu mouse-ul. Sigur, am luat acel model de 150 RON de care vorbeste si eluveitie, dar in afara de suprafata mai mica pe care pot desena, nu sunt diferente mai mari fata de alte modele, cu o suprafata putin mai mare dar cu pretul crescut exponential. Oricum, ce vroiam sa-ti spun - observ, din avatarul tau ca esti fan anime. Nu stiu daca esti din Bucuresti sau nu, daca ai auzit sau ai fost la NijiKon sau Otaku festival, dar ele sunt sponsorizare de mai multe firme precum si Wacom, si la fiecare festival exista 2-3 calculatoare cu tablete Wacom care se pot folosi gratuit. Asa ca vezi acolo ce si cum si daca te intereseaza, iti cumperi^^

| Tabii. a răspuns:

Si eu sunt de pe desenatori si serul e crazy kid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu cum se folesete... Dar stiu cum faci rost de el scrii e Internet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt desenatori.ro si sunt inregistrata rukia_chan... dar nu stiu cum se foloseste tablita grafica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey ai facut pana la urma rost? auziti stiti cumva daca s poate gasi si p net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DeeDee, te stiu dp youtubelaughing, ce coincidenta O_o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce simplu e

| デイダラくん a răspuns:

Buna
Cea mai ideala, este tipul de tablita grafica compatibila cu website-ul(il poti intreba pe producatorul tablitei)
Se foloseste ca un carnetel, ai un bat din plastic(care este unic si este utilizat ca un creion)
Mai multe poti gasi si pe net
O zi buna
papa

| KiddoC a răspuns:

Nu stiu cum se foloseste tablita grafica dar si eu sunt fan anime si sunt inregistrata rukia_chan plz lasa-mi si mie un comentariu