| cățelușa56 a întrebat:

Ce intamplari reale vau speriat?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

A mea e mai mult o comedie:
Eram de Craciun, la vara mea.Mergeam o gasca de copii pe strazile din sat sa colindam, si inevitabil trebuia sa mergem si la bunicii mei.Ca sa ajungem, trebuia sa trecem pe langa cimitir.Culmea,era ora 00:00.Va dati seama, toti din gasca au inceput cu superstitii.Cum eram langa cimitir, nicio lumina(doar cele de la telefon), eram speriati si era o liniste deplina.Se zarea in capatul strazii o lumina de la un stalp de iluminare.Am trecut de el, fericiti, pentru ca am avut lumina.In spatele nostru se aut niste ticaituri ca de ceas si o umbra se face din ce in ce mai mare.Deodata se aude un urlet ca de lup.
Era o catelusa infometata care ne urmarea cu intentia de a primi ceva de mancare laughing

14 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Situația actuală din Japonia.

| missbee a răspuns:

Vă speriați de filme ficționale, de povești de groază inventate, de festele pe care vi le joacă imaginația pe întuneric, iar când auziți de cutremure, zeci de mii de morți și de explozii nucleare REALE care au loc în momentul de față în Japonia, votați cu Stupid. Halal.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Cutremurul si tsunami-ul din Japonia

| Alisstor a răspuns:

Eram in Grecia si o gasca de copii din curtea unei scoli au dat cu mingea peste gard. M-am gandit sa fiu dragut sa le arunc mingea dar nefiind atent, m-am impiedecat de o bordura si am cazut in mijlocul drumului. Am inchis ochii si am auzit acel sunet ascutit al unei masini care pune frana. Cand am deschis ochii am vazut ca roata masinii era la cativa centimetri de capul meu. "Am vazut moartea cu ochii".

| Candy a răspuns:

Eram odata langa un loc pustiu acolo traiau animale dar acum e gol pustiu nimenea nu mai trece pe acolo.ma jucam fotbal si varul meu a arunkat mingea acolo, noua ne era frica sa ne ducem pentru ca erau caini si gropi + ca uni oameni ziceau ca sunt si serpi ( iarba era mare ) am intrat nu doar eu si tot grupu. mingea era departe.m-am dus sa i-ai mingea si a venit un caine.ala se maraia si avea si spume la gura ( cred ca era turbat ). prietena mea sa indepartat de caine si in spatele ei era inca unu.ea incepu saa tipe.dar nimic ne avantaseram prea departe ca sa ne auda cineva.varul,verisoara,prietena, fratemiu au loato pe o parte.un caine ii urmarea si ei tot fugea nu se lasuau. apoi eu cu vecina mea am fugit pe partea mai lunga risgand sa trecem prin iarba mare plina de insekte,. celalat grup a skatpat dar noi inca fugeam.am iesit pe partea cealalta si cainele n-ea lasat in pace.

si sa stii ca am mai intrat acolo
dar defiecare data cand intrat luat cate un bat

fundita

| rap4us a răspuns:

Intro noapte m-am uitat la emisiunea aceea de pe discovery fenomene stranii. Mam culcat dupa ce s-a terminat si am visat ca aveam vreo 25 de ani.Am visat ca fratele, sora si mama mea au fost calcati de o masina in timp ce eu eram in luna de miere.Mam intors acasa si l-am gasit pe tatal meu. Dupa o saptamana {in vis adica} tatal meu a fost rapit si am primit un mesaj pe telefon ca va fi torturat pana moare daca nu dau cateva zeci de milioane.Mam dus la sotia mea din vis sa ma imprumut si m-am dus si la niste prieteni. Leam dat bani si m-am intors cu tata acasa. Peste o saptamana a fost o tornada si decat eu si cu inca cateva mi de persoane am supravietuit.{{{asta era in Bucuresti}}}.La 6 luni dupa tornada toti oameni in afara de mine si cel mai bun prieten al meu sau transformat in niste creaturi care iti mancau creierul si carnea si iti scoteau ochii inainte sa faca asta. Eu stateam ascuns dar in vis dupa 2 luni mau prins si mau omorat.

| TropicalSun a răspuns:

Eo tot aveam obiceiu' sa-mi injur iubitu de mama.Mama lui era moarta.Si tot injuram si injuram si,intr-o noapte am visat o batrana ca era imbracata in negru, cu ochii negri, cu batic negru si era la geamu meu.Chestia e ca eu locuiesc la etaju 1 si cum pana mea putea sa pluteasca?! in fine...si a doua zi...pe la 23:00 sa intrerupt curentu' si am vazut la geam, ca o ceata pe nenorocita aia de baba care ma bantuia.
Pun pariu pe orice ca e reala intamplareastraight facestraight facestraight facestraight facestraight facestraight face

| TropicalSun a răspuns:

App dai si funda?winking

| ForgottenNobody a răspuns:

Atunci cand eram intr-o excursie si un om ne-a spus ca sunt ursi prin zona. Dormeam in corturihappy. Sau o data cand era sa ma calce o masina. Sunt mai multe.

| Myrtille a răspuns:

OK.Dar te previn e o situatie stupida:Eram in ospetie la o matusa,Si seara trebuia sa dorm undeva,deci m-au trimis in alta camera.(era vara si matusa mea acoperea ferestrele cu ceva).La inceput mi-a parut bine, dar s-a stins lumina si s-a facut un ituneric dens ca nu-mi puteam vedea nici mana. Apoi a batut vantul, si ceea ce acoperea fereastra s-a miscat.Nu am nici o idee de ce dar Privind in directia ferestrei am vazut 2 ochi mari si verzi, Si mi s-a parut ca aud pasi.M-am speriat foarte tare!big grin. Iata itamplarea mea reala big grin

| Zoki a răspuns:

Dupa ce am privit filmul ''unborn'' am plecat in baie si priveam in oglinda si brusc s-a stins lumina. poate seamana mai mult amuzant, insa eu chiar m-am speriat... Btw recomand filmul xD

| kRyStY_1411 a răspuns:

Foarte multe

| BlackHeartBlackLife a răspuns:

Fratele meu care are 4 anisori fugea spre o colefa de-a mea si in acel moment trecea o masina pe acolo dar bine ca s-a oprit masina la timp.

Si inca una:am coborat din masina odata si mi s-a agatat geaca de masina, iar tatal meu pornise masina.laughing Mama ce m-am speriat atunci.

| ella_2561 a răspuns:

Uite,iti spun eu una care mi s-a intamplat exact mie! Acum multi ani,dupa ce a murit bunica mea,cam la cateva zile ramasesem singura acasa. Mentionez ca ea mi-a fost ca o mama,ea m-a crescut de mica si de aceea eu ii ziceam ei 'mami'. Asa... Si in aceea zi stateam in sufragerie,si deodata am auzit usa de la dormitorul meu trantindu-se cu forta. Afara era vara,nu batea vantul nu nimic. M-am dus in dormitor,apoi am auzit o voce soptindu-mi numele, si am auzit batai in usa de la intrare. Eram mica, la vreo 12ani,nu prea imi dateam seama exact ce sa fac. M-am dus la usa,am deschis, si.nu era nimeni! Stiu ca poate parea copiat dintr-un film de groaza, dar mie mi s-a intamplat si real! O zi buna sa ai si. sa nu visezi urat la noaptebig grin