| DeeaAndreea_5723 a întrebat:

Ce mananca hamsterii pitici?

Răspuns Câştigător
| corina977 a răspuns:

Seminte, cereale, legume gen morcov castravete salata...si fructe ca si mar, para, piersica, pepene, banana...Totusi se va evita hranirea cu alimente dulci sau zaharoase (incluzand aici fructele si legumele cu continut mare de zahar) deoarece hamsterii Campbell sunt predispusi la diabet. Următoarele elemente ar trebui să fie evitate: citrice, boabe de fasole uscata, mazare cruda, ceapă, usturoi, cartofi, rubarbă, roşii, fructe dulci, carne de porc.

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Mai de toate... si eu am hamster pitic si ii dau mancare de hamsteri de la pet shop din ala Kir-Kiri dar sa ii dai si fructe si legume.Eu ii dau cateodata si ciocolata doar ff putina. ii place.
happy sa iti traiasca apropo

| Anche a răspuns:

Eu le dau mancare de hamsteri de la petshop dar si morcov mar patrunjel si biscuiti integrali!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii dau detoate nu refuza nimic si chiar ii plac majoritatea in afara de ceapa si usturoi si ce e acru sau amar ii dau tot! si carne de pui fiarta e un fel de cosh de gunoi laughing nu refuza nimic

| DeeaAndreea_5723 explică:

Ms TeddyxD! si tie sati traiasca