| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea aceasta ( http://m.tocmai.ro/......20957.html ) de dresaj de vanatoare? Este cea mai complexa? Daca nu, atunci care este?

1 răspuns:
| SarahSa a răspuns:

Cartea e buna. Dar mai intai trebuie sa iti dresezi cainele prin dresajul "clasic". adica sa il inveti sa seada, sa se rostogoleasca, sa se culce la pamant, sa aduca minge sau diferite obiecte. asa iti va fi mai usor sa dresezi cainele pentru vanatoare. Unchiul meu este vanator si nu se chinuie cu carti. Cand merg la vanatoare, pur si simplu printr-o lesa dubla leaga cainele incepator de celalalt care deja stie. iar acesta va invata cu timpul. si 200 de lei mi se pare cam exagerat.winking