| Angel977 a întrebat:

Ce parere aveti despre obiectivul Revuenon 50mm folosit pe Nikon cu adaptor fara lentila, in special pentru portret? Am cumparat acest obiectiv dar am o problema:nu pot sa fac cum trebuie focusul, cand vad imaginea prin viewfinder vad ca e in focus dar cand ma uit pe ecran cu zoom mi se pare ca nu e in focus sau nu e suficient de sharp.Am facut si un portret in care facusem focusul pe ochi iar cand am analizat fotografia pe calculator focusul era pe urechi iar ochii erau destul de mult in afara focusului.Ce parere aveti? Nu stiu eu sa fac focusul sau e din cauza obiectivului?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Poate ajută ce zice nenea ăsta: http://fotografiecluj.blogspot.ro/......ii-la.html