| ScottishPrincess a întrebat:

Ce pot face cu un motanel care ii place sa doarma pe timpul zilei iar seara ma trezeste din somn la 3-4 noaptea si trebuie sa merg cu el sa-i dau de mancare sau sa faca la litiera?

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Sa il ti activ pe timpul zilei, sa te joci cu el, oricum pisicile sunt iubitoare de somn. Dar daca ii consumi energia pe timpul zilei, seara ii poti lasa mancarea la indemana la fel si litiera.

| ScottishPrincess explică (pentru sweetys):

Inainte se juca cu jucarii, acum nu mai vrea. Miauna foarte mult si vrea sa stea numa cu noi. Nu stiu ce poate avea, a avut purici si i-am luat o zgarda anti-purici si sa curatat dar tot miauna foarte mult. Ma simt depasita de situatie.

10 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns:

E sterilizat? Prost s-a invatat tongue Eu stau la curte si le dau de mancare cand doresc. Daca te iei dupa pisici... ajungi sa le dai de 5-6 ori pe zi sa manance laughing Nu face singur la litiera?

| ScottishPrincess explică (pentru timidu89):

Buna nu e sterilizat nu doresc sa-l steriilizez. Si al meu e foarte gurmand mananca foarte des. De facut la litiera face singur. Nu stiu ce ar putea avea.

| timidu89 a răspuns (pentru ScottishPrincess):

Incearca si lasa-i mancarea 2-3 ore la dispozitie, eu asa fac si le dau de 2 ori pe zi doar. Bine, le mai da si bunicul paine cu lapte sau inmoiata in zeama. Sterilizarea ajuta ca nu isi mai pierde capul cand e luna matelorwinking Al meu umbla zile la rand flamand, ba chiar se constipase la un moment dat

| ScottishPrincess explică (pentru timidu89):

Cand citesc ce inseamna sa-ti sterilizezi animalul mi se taie respiratia, prefer sa-l las asa cum l-a creat Dumnezeu. Mancare nu-i pot lasa pe jos peste noapte ca se aduna gandaci de bucatarie.

| timidu89 a răspuns (pentru ScottishPrincess):

Si daca ai o pisica si anul iti fac minim 3 pui, cum procedezi? Si sa fie toti puii fetite? Nu ai cui sa ii dai, motani toata lumea vrea, adevarat.

| ScottishPrincess explică (pentru timidu89):

Eu am un motan deci nu-mi pun astfel de probleme. El sta in casa toata ziua. Cine are pisica ar trebui sa se ingrijeasca de ea sa nu-i permita sa interactioneze cu motani daca nu doresti pui.

| vlllaaddd a răspuns:

Lasa-i de mancare peste noapte si apa si invata-l sa mearga singur la litiera sa faca

| ScottishPrincess explică (pentru vlllaaddd):

Sa invatat cu noi si daca sta singur miauna de imi trezesc toti vecinii...

| Sia90 a răspuns:

Bună ziua! Faceți să stea activ pe timpul zilei și înainte de culcare puneți în apropierea litierei bolul cu mâncare