| stefioctavia a întrebat:

Ce rase de pisici usor de ingrijit stiti? care nu lasa mult par...

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Birmaneza. Am avut vreo 7 luni pisica, apoi a disparut. Dar pot sa iti spun ca era absolut adorabila. Era linistita, nu rodea, nu zgaria, era jucausa cand o starneai, stia sa faca la tavita, sa ceara de mancare, o dulceata, ce sa mai zic. mi-a parut foarte rau dupa ce a plecat (sau a fost luata de cineva). Am avut o gramada de pisici, dar ea era the best.

| stefioctavia explică (pentru xBya):

Imi pare foarte rau de pisica ta! eu sunt o mare iubitoare de pisici.

| xBya a răspuns (pentru stefioctavia):

Si eu iubesc pisicile. Nu stiu ce s`a intamplat cu ea, intr-o zi am lasat`o afara sa se joace cu celelalte pisici ale vecinilor si cand am chemat`o, n`a mai venit. Era foarte blanda si o putea lua oricine. Am trecut printr`o perioada mai grea dupa disparitia ei, dar am primit alta pisica si e ok si asta, insa nu ca si cealalta. Mersi si iti urez noroc in a`ti gasi o felina. happy

14 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pisicile lasa par. Orice rasa ar fi!

| Pawesome a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Cele sfinx nu lasa par

| Crucified a răspuns (pentru AndraNicoleta):

În afară de alea sphinx.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Sphynx, Albastru de Rusia, în general cele cu păr scurt, pot fi și maidaneze. Eu am un Bombay, și e absolut perfect.

| BlaaBlaa a răspuns:

Bengazaleza, Bombay, Pixie bob, Egyptian Mau, Scotish fold, Singapura, Cornish Rex, California spangled, korat, Savannah, Sphinx

| Crissxxx a răspuns:

Pisicile chele happy nu glumesc chiar exista

| tpb a răspuns:

Alea epilate laughing
Serios, toate pisicile lasa par...asa e natural si normal, pan' si la om cade paru...ai vrea sa ai copil chel?! Persoane apropate chele?!

| elenukbombonik a răspuns:

Eu am o pisica birmaneza. Nu lasa par, e jucausa. xD

| GabitzaQlove a răspuns:

Pisica fara par.

| Laura08 a răspuns:

Cele cu par scurt sau fara par