| baica a întrebat:

Ce sa fac ca sa alerg mai repede,, ca de exemplu cristiano ronaldo,, eu joc fotbal si joc la un post la care ati trebuie viteza,, deja am destula viteza da vreau sa am si mai mare,, ce sa >fac?

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Presupun ca esti atacant sau mijlocaj ofensiv.Important e sa fii foarte atent la minge, si sa dai tot ce poti.Bineinteles, repetitia e mama invatarii! Cateva ture de teren pe zi, si poti ajunge sa alergi foarte repede.Johan Cruijff spunea ca:,, Fotbalul este simplu, dar este greu sa joci simplu".
Succes!kiss
P. S. E mai bun Messitongue

| CatalinaMarina a răspuns:

Daca alergi des cum a spus funkydiv poate vei reusi sa ai o viteza mai mare. Dar acum depinde si de corpul tau, cat de rezistent esti.:*

| funkydiva a răspuns:

In primul rand, trebuie sa incepi incet-incet sa alergi mai des, pentru a capata exercitiu. Si cu cat o sa alergi mai des, cu atat viteza si rezistenta ta vor creste.

| andreilove a răspuns:

Sa exersezi... de exemplu: genuflexiuni, flotari, etc. alearga pe zi, in fiecare zi dar nici chiar 4ore incearca sa exersezi. Si eu nu prea alergam bine dar acum uite... alerg foarte repede. Mai ales ca te joci fotbal. cat de tare vrei tu sa alergi?
Vrei sa alergi sa intreci Ferrarylaughing pai nu merge chiar asa. ai viteza de ce iti mai trebuie. tiam spus, mai bine exersezi si o sa alergi si mai bine. Sper ca te-am ajutat. Funda?