| LiGhT015 a întrebat:

Cind deshicd ochii puii de pisica? am auzit ca deschid la a nou zi dupa nastere maximum la a 10 zi.Care sunt parerile voastre? Ms anticipat

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Puilor li-se deschid ochi in ziua 9-10 de la nastere. Se deschid pe rand, nu amandoi deodata! Poti sa pui mana pe ei de la nastere.Astfel se vor obisnui cu omul! Pisica ii va ingriji oricum. Ea ingrijreste si pui care nu sunt ai ei, daca sunt pusi langa puii ei.

3 răspunsuri:
| KATTY_9143 a răspuns:

Eu am avut o pisica care a nascut si la opt zile puii au facut ochii, dar am inteles ca nu e bine sa ii atingi decat peste 3 saptamani ca sa nu ia mirosul omului si pisica sa nu ii mai ingrijeste. Daca vrei sa ii iei de la 2 saptamani iti dau un link unde poti afla mai http://www.animalutze.com/articole/hranire-artificiala-pui-pisica.php

Succes:*

| DareToKnow a răspuns:

Eu stiam de 2 saptamana.

| justme2846 a răspuns:

La 2 saptamani...eu una kresk pisicibig grinam 6 si am si pisoiasi micuti!happy