| larisaalexa_8752 a întrebat:

Cand isi deschid puii de pisica ochii? happy

12 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Dupa primele 2-3-4 saptamani.
daca pana la 5 saptamani nu si`ia deschis te sfatuiesc sa o duci la veterinarhappy

sper ca te-am ajutatwinking.

| fryekid a răspuns:

Fals, puii isi deschid prima data ochi dupa 7 zile, maxim 10.

| ╰☆╮Đoℓℓcє ღSwєєтy ˙·٠•♥ a răspuns:

Puii de pisica iși deschid ochii după două-trei sau chiar patru săptămâni.

Dacă după 1 lună jumate nu și-au deschis ochii trebuie duși la veterinar.

Succes. Daca știi cum sa dai fundiță te rog dă-mi!

| ╰☆╮Đoℓℓcє ღSwєєтy ˙·٠•♥ a răspuns:

Puii de pisica isi deschid ochii dupa 2-3 saptamani. Daca nu si-au deschis pana atunci trebuie dusi la veterinar big grin.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 2-3 săptămâni.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puii de pisica iti deschid ochii pe la 8-9zile dupa nastere in functie de cum sunt exemplu cei care sunt pufosi ect

| lc13cm3 a răspuns:

Am avut si eu pui de pisica si au descshis ochi intr-o saptamana si ceva.

| oliviana23 a răspuns:

Când se nasc, au ochii închişi şi durează între 7 şi 10 zile până îi deschid. Nu trebuie să forţezi acest proces, pentru că ochii nedezvoltaţi ai puilor nu sunt pregătiţi să facă faţă luminii puternice. Unele pisici îşi deschid ochii după doar o zi, altele după 3-4 zile. Retina se maturizează pe la vârsta de 5 săptămâni. Abia atunci, pisica poate vedea clar.

| paullll a răspuns:

Nu ba ca deschide ochii dupa 92 ani

| felixfelixfelix a răspuns:

In media dupa 1 spatamana-o saptamana si jumatate

| Kopp_MaryoDana_1976 a răspuns:

Am 4 pisici mici 3 dintre ei au deschis ochii unul nu au 10 zile cand o sa isi deschida ochii?