| zahre a întrebat:

Cine are porcusori de guineea: sunt afectuosi? dar cainii luati de la adapost? dar bichonii?(pentru persoane care au unul din aceste animale).

5 răspunsuri:
| bibiiiy a răspuns:

Eu am un bichon frise, il cheama toto si este un scump.bichonii sunt foarte dragalasi si iubitori.toto al meu ma trage mereu de tricou ca sa ma joc cu el.este foarte frumos cand te plimbi cu el pe strada si lumea vine si il mangaie, intreaba daca pot sa faca o poza cu el., toto se simte atunci ca o vedeta. eu mi-am luat bichonul de la un om care are o crescatorie, nu din adapost.baftawinking

| BluishAngel a răspuns:

Am doi porcusori de Guineea big grin si sunt foarte afectuosi.In general, toate animalele sunt atasate de stapanul lor.Mai ales cainii happy,sunt cele mai loiale animale.Iar, bichonii, micuti si dragalasi, afectuosi, vioi si jucausi.Cainii de la adapost nu sunt cei mai frumosi sau de rasa, dar poti fi sigur/sigura ca sunt afectuosi. Poti sa iti cumperi cu incredere unul.winking Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`porc de guineea`= in romaneste se zice cobai...asta e `barbarism`

| Cherilyn a răspuns:

Am un porcusor de Guineea :)
Da, de obicei sunt afectuosi, depinde si de personalitatea lor.
Indicat e sa-ti cumperi unul, sa vezi daca te descurci, iar daca ai vrea si un prieten pentru el ar fi bine sa fie de acelasi sex cu cel al porcusorului tau.
Nu necesita mult spatiu si nici multa atentie, doar sa-l iei in brate o data, de 2 ori pe zi. Sunt foarte dragalasi si sunt perfecti intr-un apartament, insa, inainte sa-ti cumperi unul ar trebui sa citesti mai multe despre ei aici : www.gemon.ro!
Bafta!;;)

| Omulambitious a răspuns:

Am eu 1 porcusor de guinea pe nume pufaryna dar eu ii spun pufa sau pufitza si este foarte dragalasa cand aude masina tatalui chitaie si cand vrea mancare.Nu te musca si nu fuge.E foarte dragalash acest animal crede-mahappy