| tupeist a întrebat:

Cine imi poate spune cum confectionez o capcana pentru iepuri un site sau o poza plz mult

4 răspunsuri:
| Anonymous2899 a răspuns:

Ai nevoie de : 1xlada 2xmorcovi 1xbat dar mai mic si niste ata. rezemi lada de bat cu gura in jos, legi ata de bat, pui morcovul in gura la lada, te ascunzi cu ata in mana si cand vine iepurele la morcovi, tragi de ata si prinzi iepurele.mult noroc. daca ai inteles cum sa faci. sper ca am fost destul de explicit.

| Dynamoo a răspuns:

Daca te referi la iepuri salbatici nu-i prinzi cu curasa de sobolani cu ochi daca ai auzit de el se pune in gaura la gard sau pe poteca pe unde trece mereu daca pui aproximativ 15-20 prin paduri sau grdini si este ger si frig ei umbla dupa hrana iarna si daca incearca sa treaca prin gard l-ai prin garantat.

| MàdàMàdàlina98 a răspuns:

Ca o capcana de sobolani mai mare dar pe baza de morcovi happy

| Crystyanyo a răspuns:

Frate iti trebuie doar ata si niste bete.
deci pentru inceput cauti o alee naturala pe unde ar putea trece un iepure, apoi bati in apropiere un bat gros in pamant, legi ata de bat. Apoi faci o bucla la capatul atei si introduci baza atei in bucla si va iesi un cerc care se va sprange daca te prinzi in el si tragi.Bun apoi asezi cercul din ata pe allea naturala si o suspendezi cu niste betisoare mici de sol ca in caz ca iepurele sare pe capcana si apoi sare din nou ata se va strange si il va prinde. Nu stiu daca ai inteles cum dar e buna capcana e inventata de mine am prins si o vulpe cu ea. Succes!