| iza5bela a întrebat:

Cine stie sa cante la chitara, imi poate da niste sfaturi?

4 răspunsuri:
| Ianaaable a răspuns:

Ai nevoie de un profesor daca vrei sa inveti cum trebuie... daca nu sunt tot felul de chestii pe net care te pot ajutahappy bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmezi cursurile unei scoli, inveti de la profesori.
Trebuie sa exersezi foarte mult acasa, singura.
In rest, nu prea avem cu ce sa te ajuta. Depinde si cat talent ai, cat de mult iubesti chitara, muzica.
Ca sa iti iasa asa cum doresti, trebuie sa "mangai" corzile cu delicatete iar apoi ti se pare ca poate sa cante singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata acordurile. cat de multe si f bine!
ps: sunt de invatat cam 50 de acorduri. nu trebuie sa inveti chiar 50 de acorduri daca nu vrei sa faci ceva f serios.
depinde cum vrei sa inveti, partituri sau tabulaturi.
dupa ce inveti acordurile, incepe sa canti cantece. da poti sa incerci mai intai sai cu 2-3 cantece gen melc melc codobelc

| alecsandor a răspuns:

Buna Madalina, daca ai nevoie de un profesor de chitara si esti din Bucuresti, iti stau la dispozitie. Ai toate detaliile aici: http://www.lectii-de-chitara.ro/lectii-de-chitara-guitar-lessons/