| anonim_4396 a întrebat:

Clamidioza felina poate fi letala?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Da, pentru ca atata plamanii, si cu cat stai si astepti, cu atat se agraveaza pana moare animalul.

| Covrigel07 a răspuns:

Clamidioza felina se observa la pisici ca fiind asemanatoare cu conjunctivita (inflamarea tesuturilor din jurul ochilor) si este provocata de o bacterie. Pisicile infectate cu aceasta bacterie prezinta deseori si infectii virale ale tractului respirator superior. Si deci, cel mai bine este sa mergi cu animalutul tau la veterinar. Succes happy